Subaşı'na hakaret eden 30 kişi gözaltında

Sosyal medyadan Şeyma Subaşı hakkında hakaret ve küfür içerikli paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen 30 kişi gözaltına alındı. Subaşı "Beni ve ailemi karalamak için yaptığınız bütün kötülükler şimdi ayağınıza dolandı, ne kadar çirkinleştiğiniz ortaya çıktı..." mesajını paylaştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Şeyma Subaşı hakkında sosyal medyada yer alan hakaret ve küfür içerikli hesaplarla ilgili 30 kişi gözaltına alındı. Subaşı'nın geçen yıl İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikâyette bulunması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Arge Bilgi İşlem Büro Amirliği çalışma başlattı. Emniyetin incelemesinde Subaşı hakkında bahsedilen yorumları ve montajlı görüntüleri paylaşan hesapların sahte olduğu anlaşıldı.

Hesapları kullanan Yeşim N. (38) İstanbul Ulus'ta, İlknur R. (37) ise Mersin'de gözaltına alındı. Şüphelilerin Subaşı hakkında asılsız iddia çıkarmak için işbirliği yaptığı ve yaptıklarını itiraf ettiği öne sürülüyor.

Polisin şüphelilerin DM (direkt mesaj) kutularında Subaşı'nın yer aldığı videolarda ses montajı yaparak sosyal medyada olumsuz algı yaratmak için yazışmalar tespit ettiği iddia edildi.

Diğer şüpheli Canan K. hakkında ise yurtdışında yaşadığı için İnterpol'den bülten çıkarıldı.

Sabah'ın haberine göre operasyondan üç ay sonra Şeyma Subaşı benzer hesaplardan iftira ve hakaretlerin sürdüğünü polise bildirdi. Soruşturma daha da genişletildi. "Millimetres" adlı hesabı yönetenlerden biri olduğu belirlenen Yazgülü T. de 24 Ekim'de Bartın'da gözaltına alındı. Tüm dijital cihazlara el konuldu.

Olayla ilgili 30 kişi gözaltına alındı.

"NE KADAR ÇİRKİNLEŞTİĞİNİZ ORTAYA ÇIKTI"

Şeyma Subaşı kendisine sosyal medya hesaplarından hakaret ettiği iddiasıyla üç kadının gözaltına alınmasının ardından şu açıklamayı yaptı: "Beni ve ailemi akıllarınca karalamaya çalışanlar... Aylardır her türlü çirkinliği yaptınız, kötülük adına her şeyi denediniz, içinizin pisliğini yaymaya çalıştınız... Sadece sustum bekledim... Beni ve ailemi karalamak için yaptığınız bütün kötülükler şimdi ayağınıza dolandı, ne kadar çirkinleştiğiniz ortaya çıktı... İnsan iftira atmak için montaj yapacak kadar nasıl çirkinleşebilir? Küçücük kızıma hakaret edecek kadar nasıl iğrençleşebilir? Yazıklar olsun size ve sosyal medyayı hakaret ve kötülük için kullanan sizin gibilere. Allah herkesi sizin gibi hasta insanlardan korusun".