Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Katar Emiri ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah'la görüştü. Görüşmenin ardından spor, yatırım ve teknoloji alanlarında anlaşma ve protokoller imzalandı. Ziyaretini tamamlayan Erdoğan, Katar'a gitti.

DUVAR – Kuveyt’i ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde Katar’a gitti. Erdoğan, eski Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife El Sani ile akşam yemeğinde görüştü.

KUVEYT’TE 3 İMZA

Kuveyt’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah’la görüştü. Beyan Sarayı’nda gerçekleştirilen ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından, Erdoğan ve Şeyh Sabah’ın huzurunda üç alanda imzalar atıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Kuveyt Ticaret ve Sanayi Bakanı ve Gençlikten Sorumlu Devlet Bakanı Vekili Halid Nasır Abdullah el-Roudan “Spor Alanında İşbirliği Anlaşması”, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve Kuveyt Doğrudan Yatırımı Teşvik İdaresi (KDIPA) Başkanı Meşal Cabir el Ahmed es-Sabah “Doğrudan Yatırımın Teşvik Edilmesine Yönelik Mutabakat Zaptı” ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin ile Kuveyt Bilimsel Araştırma Enstitüsü (KISR) Genel Müdürü Dr. Samira Omar “Bilim ve Teknoloji Alanında İşbirliği Protokolü”nü imzaladı.

ERDOĞAN, ESKİ KATAR EMİRİ İLE GÖRÜŞTÜ

Ziyaretini tamamlayan Erdoğan, Katar’a gitti. Erdoğan’ı başkent Doha’da Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed El Adiyye, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer ve diğer yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Katar ziyaretinde eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam yemeğin eski Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife El Sani ile bir araya geldi. (HABER MERKEZİ)