Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde bazı daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri kapatıldı

Yeni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın dün bazı bürokratların istifasını kabul etmesinin ardından, bugün de 6 daire başkanlığı ve bazı şube müdürlükleri kapatıldı. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Mustafa Tuna'nın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmesinin ardından belediyedeki yeni yapılanma süreci devam ediyor. Geçen hafta tüm bürokrat, genel müdür ve şirket yönetim kurulu üyelerinin istifasının istendiği ve dün bazılarının kabul edilerek işleme konulduğu belediyede, bugün bazı daire başkanlıkları ve şube müdürlükleri kapatıldı.

Hürriyet gazetesinden Murat Yılmaz'ın haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi akşam saatlerinde toplandı. Oy birliğiyle alınan kararla; Projeler Dairesi Başkanlığı, Belediyeler Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı, Araştırma Tanıtım ve Belediye İçi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile EGO Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kalite ve Kurumsal Gelişim Dairesi Başkanlığı, Satınalma Dairesi Başkanlığı ve Abone İşleri Dairesi Başkanlığı kapatıldı.

Bu başkanlıkların başındaki daire başkanlarının kadroları iptal edilirken çok sayıda şube müdürlüğünün de görevine son verildi. Daire başkanlıklarıyla kapatılan şube müdürlüklerindeki çalışan personel de farklı birimlere devredildi.

MECLİS BAŞKANVEKİLİ: YENİ BAŞKANA TASARRUF HAKKI VERELİM

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde daire başkanlıklarının iptal edilmesine ilişkin Başkanlık Yazısı görüşülürken CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Emin Tırpancı “Bu daire başkanlıkları neden kapatılıyor” diye sordu.

Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Ali İhsan Ölmez ise “Melih Bey döneminde ihdas edilen daire başkanlıklarından üçünün kapatılma kararı alındı. Yeni belediye başkanına bir tasarruf hakkı verelim” yanıtını verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, 6 bürokratın istifasını kabul ettiAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, 6 bürokratın istifasını kabul etti