Bilal Erdoğan: Müzik derslerinde yıllarca blok flüt çalınması basit bir şey değil

Bilal Erdoğan, Türkiye'nin kültürle esir alınmaya çalışıldığını belirtti. Erdoğan, "Türkiye'de yıllarca müzik derslerinde blok flüt çalınmasının, beden eğitimi derslerinde ritmik jimnastiğin öne çıkarılmasının sebebi basit bir şey değildir" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Türkiye'nin kültür aracılığıyla esir alınmak istendiğini söyledi. Erdoğan, "Müziklerinden yemeklerine, kıyafetlerine, bütün yaşam tarzlarına kadar. Türkiye'de yıllarca müzik derslerinde blok flüt çalınmasının sebebi basit bir şey değildir. Veyahut da beden eğitimi derslerinde ritmik jimnastiğin öne çıkarılmasının sebebi basit bir şey değildir" dedi.

Okçular Vakfı, İstanbul'un Okmeydanı semtinde Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü'nün açılışını yaptı. Açılışa Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Haydar Ali Yıldız, Nureddin Nebati ve Ravza Kavakçı Kan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap katıldı.

Dünyada Türklerden başka bağımsızlığını kaybetmeyen bir millet olmadığını öne süren Erdoğan, "Dünyada hemen hemen başka bir millet yoktur bağımsızlığını asla kaybetmemiş, asla tutsak olmamış olan. Bizi tutsak edemeyenler, bağımsızlığımızı elimizden alamayanlar, bizi başka şekillerde tutsak etmeye çalışmışlar. 'Acaba ben bu milleti kafalarda, ayaklarda, yaşam tarzlarında tutsak edebilir miyim' demişler. Neden? Nasıl inanırsanız öyle yaşarsınız" şeklinde konuştu.

'BİZİ KÜLTÜRLERİYLE TUTSAK ETMEYE ÇALIŞTILAR'

"Bizi kültürleriyle tutsak etmeye çalıştılar" diyen Erdoğan şunları söyledi:

"Müziklerinden yemeklerine, kıyafetlerine, bütün yaşam tarzlarına kadar. Türkiye'de yıllarca müzik derslerinde blok flüt çalınmasının sebebi basit bir şey değildir. Veyahut da beden eğitim derslerinde ritmik jimnastiğin öne çıkarılmasının sebebi basit bir şey değildir. Buralarda bizim kendi sporlarımızın, müziklerimizin, müzik enstrümanlarımızın, kendi kültürel öğelerimizin yer alması demek bir milletin bağımsızlığının gerçek manada korunması, sahiplenilmesi demek. Onun için bu çıktığımız yolda geleneksel sporlar ve merkezinde okçuluk yolculuğunda görüyoruz ki buraya gelen çocuklarımız, burada spor yapan çocuklarımız sadece spor yapmış olmuyorlar aynı zamanda dimağlarında kültürel kodlarıyla, hafızalarıyla çok sağlıklı bir ilişki, iletişim kuruyorlar. Adeta format atılan, silinen belleği yeniden var etmiş oluyorlar." (İSTANBUL/DHA)