Cumhuriyet davası için 365 imza

Cumhuriyet'in 365 gündür tutuklu gazetecileri için imza kampanyası başlatıldı. Aralarında Sezen Aksu, Banu Güven, İbrahim Kaboğlu gibi isimlerin yer aldığı 365 kişi bildiriye imza attı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhuriyet Gazetesi davası kapsamında 365 gündür tutuklu yargılanan gazeteciler Murat Sabuncu, Akın Atalay, Ahmet Şık ve Emre İper’in özgürlüğüne kavuşması için aralarında aydın, yazar, sanatçı ve gazetecinin olduğu 365 kişi imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasına destek veren isimler Taksim Hill Otel’de bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi. İmzacılar arasında, Sezen Aksu, Ara Güler, Banu Güven, Ezel Akay, Zülfü Livaneli, Korkut Boratav, Ümit Kıvanç, Nevşin Mengü, Özgür Müftüoğlu, Menderes Samancılar, Kani Beko, Arif Sağ, Gülriz Sururi, Cezmi Ersöz, Fadime Göktepe, Fehim Taştekin, Fatih Polat ,İsmail Saymaz, Müjde Ar, Levent Üzümcü, Yetvart Danzikyan, Cahit Berkay gibi isimler yer alıyor.

Anayasa Hukuku Hocası Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve TİHV Genel Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Dışarıdaki Gazeteciler’den Ertuğrul Mavioğlu, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Temsilcisi Gülsüm Kav, İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu ve Avukat Gülendam Şan Karabulutlar’ın konuşmacı olduğu Taksim Hill Otel’deki basın toplantısına çok sayıda gazeteci, yazar, sanatçı, hukukçu ve politikacı katıldı.

'İLKESELLİK AÇIKÇA ÇİĞNENMEKTE'

Evrensel'den Uğur Zengin ve Eylem Nazlıer'in haberine göre, imzaya açılan metni ise İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu okudu. Cumhuriyet gazetesi yöneticileri, yazar ve çizerlerinin 31 Ekim 2016 tarihinde başlayan operasyonla gözaltına alındığını hatırlatan Durakoğlu, “5 Kasım 2016 tarihinde tutuklandılar. Yargılama sürecindeki üç duruşmada sekiz gazeteci ve çalışan özgür bırakılsa da halen dört gazeteci Silivri Cezaevinde tutuklu. Şu ana kadar görülen üç duruşmada ortaya çıkan şudur: İddianame adı altında mahkemeye sunulan metin, somut dayanaklardan tümüyle yoksun olduğu kadar suç ve cezanın yasallığı ilkesilliğini de açıkça çiğnemekte, ülkedeki ‘hukuk güvenliğini’ de ataklar altına almaktadır. Cumhuriyet Gazetesi davası, bir gazetenin asli faaliyeti olan habercilikte suç üretmeye çalışmak dışında bir anlam taşımamaktadır” dedi.

Bu açıklamanın altında imzası olanlar olarak bu hukuksuzluğu sadece Cumhuriyet çalışanlarına yönelik bir saldırı olarak değerlendirmediklerini dile getiren Durakoğlu, “Gazete okuru olarak haber alma, ülkede ve dünyada olup bitenleri öğrenme hakkımızda yönelik saldırı olarak görüyoruz. Cumhuriyet davası sürdükçe halkın haber alma ve haber olma hakkı, ifade ve basın özgürlüğü tehdit altında olacak, ekmek kadar, su kadar gerekli olan hakikati dillendiren tüm gazeteci, yazar ve aydınlar hedefte olmaya devam edecektir” diye konuştu.

'ADALET EKMEK GİBİ SU GİBİ GEREKLİDİR'

Durakoğlu, ortak metni okumasının ardından ise şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’de hukuk devletinin çok önemli şekilde ortadan kalktığını yargı bağımsızlığını ve tarafsızlığın çok önemli şekilde yitirildiği dönemde yaşıyoruz. Bu ülkede yaşayan insanlara, aydınların adalet farkındalığı verme açısında bir çabası olmalıdır. Başaramadık galiba. Adalet ekmek gibi su gibi gereklidir. Adaletin olmadığı yerde hukuk devleti, yargı bağımsızlığı yargı tarafsızlığı olmuyor. Bizim ülkemizde insanlar yargı bağımsızlığını bir avukatın, yargıcın, savcının sorunuymuş gibi algılıyorlar. Oysa yargı bağımsızlığı onurlu yaşamak, hukuk güvenliğidir, bir insanın alnı ak başı dik yaşayabilmesidir.”

'DAYANIŞMA, İKTİDAR ÜZERİNDE BASKI YARATTI'

Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesinde ‘Adalet Nöbeti’ başlatan hukukçular adına konuşan Avukat Gülendam Şen Karabulut, “Adalet nöbetiyle başlayan dayanışma hem tutuklu gazetecileri kamuoyunda görünür kıldı, hem iktidar üzerinde baskı yarattı. Bu desteğin artması demokrasi ve özgürlük mücadelesi için çok önemliydi. Biz diyoruz ki yargılananlar gazetecidir. Gazetecilik faaliyeti suçla ilişkilendiremez. Toplumun haber alma vardır. Basın özgürlüğü demokratik bir toplumun olmazsa olmasıdır” dedi.

'ÇOCUK İSTİSMARINI HABER YAPAN GAZETECİLER TUTUKLANDI'

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Temsilcisi Gülsüm Kav, “Gerçekleri yazmaktan vazgeçmeyen gazeteciler için buradayız. Hergün gazetecilerle ilgili, kadın cinayetleri ile ilgili adliyelerde davalar oluyor. Bu da tesadüf değil aslında. Türkiye nelerde geriye gidiyor diye baktığımızda ifade özgürlüğünden en çok gazetecinin tutuklu olduğu kadın cinayetlerinin fazla olduğu bir ülkeyiz” dedi. Kadın örgütlerinin içerdeki gazetecileri sahiplendiğini söyleyen Kav, “Bu ülkede çocuk istismarını haber yapan gazeteciler tutuklandı. Böyle bir ülke haline geldik” diye konuştu.

'GAZETECİLER NEDEN HAPİSTE?'

‘Dışarıdaki Gazeteciler’ adına konuşan gazeteci Ertuğrul Mavioğlu, “Neden bu kadar gazeteci içeride, diye soruluyor, bu çok ahlaksız bir soru. Biz bu ahlaksız soruya Kadıköy’de bir dizi cevaplar ürettik. Yolsuzlukların hesabının sorulmaması için, gerçeklerin gizlenmesi halkın ve hukukun ayaklar altına alınıp çiğnenmesi için, işkencecilere yol verilmemesi için, katledilen kadınların çığlığını bastırılması için, eğitimsizliğe mahkum bırakılan çocukların sesi duyulmasın, iş cinayetlerinde can veren işçiler bilinmesin diye gazeteciler içeride” şeklinde konuştu.

'MAHKEMELER İŞGAL EDİLİYOR'

Anayasa Hukukçusu Prof.Dr. İbrahim Kaboğlu da şöyle konuştu:

"Cumhuriyet Davası örneği ve fikir suçları yaratan davalar bakımından yargı yolunu açık tuttuğu alanlarda da yargı esasen yargılaması gereken kişiler yerine, mesaisini harcaması gereken alanlar yerine darbe-FETÖ ile hiç ilgisi olmayan kitleyle mahkemeler işgal ediliyor. Ağır ceza mahkemeleri bunlarla meşgul edilecek. Hukuk umudunun zayıfladığı dönemdeyiz. Çevre tahribatı, eğitimin dinselleşmesi, muhaliflerin sindirilmeye çalışılması. Bu da bizim 2019 sonrası üzerine düşündürtmeye götürüyor.”

'TÜRKİYE SAKATLIĞIN ACISINI ÇEKİYOR'

“Hukukçular, gazeteciler, hekimler ve bilim insanları, adli tıp alanında çalışanlar insan hakları mücadelesi yürütenler hakikat arayışının doğrudan parçası” diyen Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı şöyle devam etti: “Ve ortaya koymadığımız çok ciddi sorunlar var. Kol kırılır yen içinde kalırsa en basit haliyle yanlış kaynama gerçekleşir ve sakat kalır insanlar. Aslında Türkiye uzun zamandır bu sakatlığın acısını yaşıyor. Tüm çıplaklığıyla gerçekleri ortaya koymak gerek. Bu dostlarımız tam da gerçekleri ortaya koydukları için ve bunun adına mücadele ettikleri için kapatılmış ve rehin tutulmuş durumda. Umuyorum ki farklı bir süreci işletecekler ve açık cezaevinde bizlerle birlikte olacaklar. 150’nin üzerinde gazeteci ceazevinde. Bu dört arkadaşımızı da açık cezaevine alacağız. Açık cezaevinde mücadele edeceğiz. Bir arada durmalıyız. Bu açık cezaevini özgür bir ortama dönüştüreceğiz.”

365 İMZA TOPLANDI

365 gündür tutuklu bulunan gazeteciler için 365 isim imza verdi.

İmza atanların isimleri şu şekilde:

"Abdullah Aydın, Abdullah Demirbaş, Adnan Çoker, Ahmet Aykaç, Ahmet İnsel, Ahmet Özmen, Ahmet Tan, Ahmet Telli, Ahmet Türk, Ahmet Ümit, Akın Atauz, Akın Birdal, Akın Olgun, Akif Kurtuluş, Alev Er, Ali Çerkezoğlu, Ali Ekber Kayış, Ali Ergin Demirhan, Ali Uçansu, Ali Uğur Çağal, Alper Turgut, Ara Güler, Arif Mardini, Arif Sağ, Arzu Çerkezoğlu, Arzu Yılmaz, Aslın Aydıntaşbaş, Atilla Candır, Atilla Göktürk, Ayça Söylemez, Aydın Çıngı, Aydın Selcen, Ayşe Buğra, Ayşe Erzan, Ayşe Kulin, Ayşegül Devecioğlu, Ayşegül Tözeren, Ayşen Aksakal, Ayşenur Arslan, Babür Atilla, Bağış Erten, Banu Güven, Barbaros Şansal, Barış Atay, Barış Ince, Barış Yıldırım, Baskın Oran, Belkıs Akkale, Belma Fırat, Beral Madra, Berat Günçikan, Berhan Şimşek, Beril Eyüboğlu, Berrin Simavlıoğlu, Betül Mardin, Beyza Üstün, Burcu Karakaş, Burcu Sarak, Burhan Sönmez, Burhan Şenatalar, Burhan Şeşen, Bülent Mumay, Bülent Özdoğan, Büşra Ersanlı, Cahit Berkay, Cahit Kayra, Canan Kaftancıoğlu, Candan Yıldız, Celal Korkut Yıldırım, Celallettin Can, Cem Kızılcec, Cem Özil, Cem Yılmaz, Cengiz Aktar, Cengiz Alp, Cengiz Hakkı Zariç, Cengiz Murat Özgünay, Ceren Sözeri, Ceyda Karan, Cezmi Ersöz, Cihangir Islam, Cihangir Yalçınkaya, Çiğdem Anad, Defne Halman, Deniz Koloğlu, Deniz Türkali, Doğan Akın, Doğan Bermek, Doğan Tılıç, Ece Temelkuran, Ece Zereycan, Edip Akbayram,

Ekrem Dönmez, Elif llgaz, Elif Yılmaz, Elmas Eren, Emel Korkmaz, Emin lgüs, Emin Koramaz, Emine Ocak, Emine Uşalkıgil, Ercan İpekçi, Ercan Karakaş, Ercan Kesal, Erdal Atabek, Erdal Erzincan, Erdinç Ergenç,Ergin Yıldızoğlu, Erinç Yeldan, Erk Acarer, Erol Katırcıoğlu, Erol Kızılelma, Erol Önderoğlu, Ersin Salman, Ertuğrul Mavioğlu, Esra Arsan, Esra Mungan, Eşber Yağmurdereli, Evren Altınel, Eylem Koçyiğit,

Ezel Akay, Ezgi Başaran, Ezgi Cankurtaran, Fadime Göktepe, Faruk Eren, Fatih Polat, Fatin Kanat, Fatmagül Berktay, Fatoş Güney, Fehim Caculi, Fehim Işık, Fehim Taştekin, Ferhan Şensoy, Ferhat Tunç, Feryal Öney, Ferzan Özpetek, Fikret Başkaya, Fikret Kuşkan, Gaye Boralıoğlu, Genco Erkal, Gençay Gürsoy, Gökçer Tahincioğlu, Gökhan Durmuş, Gülhan Türkay, Gülriz Sururi, Gülseren Onanç, Gülsüm Elvan, Gülsüm Kav, Gülşah Karadağ, Gülşen İşeri, Gülten Kaya, Gürhan Ertür, Gürkan Altun, Gürol Sozen, H. Neşe Özgen, Hacer Ansal, Hakan Canduran, Hakan Tahmaz, Hakkı Özdal, Hale Soygazi, Halil Ergün, Halil Yavuz Ertürk, Haluk Hepkon, Hamide Yiğit, Hanife Yıldız, Hasan Cemal, Hasan Güreliler, Hüseyin Aykol, Hüseyin Tahmaz, Hüseyin Turan, İbrahim Aydın, İbrahim Kaboğlu, İdris Akyüz, ihsan Eliaçık, ilhan Taşçı, İlkay Akkaya, İnci Hekimoğlu, İrfan Aktan, irfan Değirmenci, İsmail Saymaz, Kani Beko, Karin Karakaşlı, Kasım Akbaş, Kasım Yeter, Kemal Can, Kemal Göktaş, Kerem Altıparmak, Kerem Kekeç, Korkut Boratav, Korkut Ertürk, Kumru Başer, Kumru Toktamış, Kuvvet Lordoğlu, Levent Akçasu, Levent Üzümcü, Mazlum Çimen, Mehmet Durakoğlu, Mehmet Gözcü, Mehmet Karlı, Mehmet Türkay, Mehmet Y. Yılmaz, Mehtap Doğan,

Mehveş Evin, Melda Onur, Melek Ulagay Taylan, Menderes Samancılar, Meral Tamer, Mete Tapan, Metin Bakkalcı, Mevlüt ilgen, Mine Kırıkkanat, Mine Söğüt, Muammer Keskin, Mukaddes Orçun, Murat Başol, Murat Belge, Murat Timur, Murat Uyurkulak, Mustafa Atalay, Mustafa Elveren, Mustafa Gazalcı, Mustafa Karadağ, Mustafa Paçal, Mustafa Sönmez, Mücella Yapıcı, Müjde Ar, Nadire Mater, Nalan çelik, Namık Koyuncu, Nazan Özcan, Nazar Büyüm, Nazım Alpman, Nebil Özgentürk, Necdet Saraç, Necmiye Alpay, Nergiz Ovacık, Nesrin Nas, Nesteren Davutoğlu, Neşe Erdilek, Nevin Sungur, Nevşin Mengü, Nevzat Onaran,

Nida Karabol, Nihat Durak, Nihat Falay, Nil Mutluer, Nilgün Ongan, Nilüfer Tapan, Nimet Tanrıkulu, Nur Sürer, Nurcan Baysal, Nurettin Öztatar, Oktay Belli, Onur Akın, Orhan Alkaya, Orhan Bursalı, Orhan Pamuk, Orhan Silier, Osman Elbek, Osman Ulagay, Oya Başak, Oya Baydar, Oya Ersoy, Ozan Açıktan, Öget Tanör, Ömer Esrun, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ömer Laçiner, Ömer Madra, Ömür Çınar Elçi, Özcan Alper, Özgür Mumcu, Özgür Müftüoğlu, Özlem Yüzak, Öztürk Türkoğlu, Pınar Türenç, Polat Balkan, Ragıp Duran, Rahmi Saltuk, Rahmi Yıldırım, Reis çelik, Reyan Tuvi, Rıdvan Turan, Rıza Türmen, Romina Özipekçi, Rona Aybay, Sadık Gürbüz, Sadun Sönmez, Samet Mengüç, Saruhan Oluç, Sedat Ergin, Selçuk Erez, Sema Bayraktar, Sema Bulutsuz, Semih Sökmen, Semra Somersan, Serap Aksoy, Serra Yılmaz, Sevinç Erbulak, Sezen Aksu, Sibel Özbudun, Sibel Yerdeniz, Sinan Taşçı, Suavi, Süha Oğuzerten, Süleyman Çelebi, Şanar Yurdatapan, Şebnem Korur Fincancı, Şebnem Sönmez, Şeniz Pamuk, Şerif Turgut, Şeyda Ozil,

Şükran Soner, Şükrü Küçükşahin, Tanıl Bora, Tarık Tolunay, Tatyos Bebek, Tayfun Atay, Temel Demirer, Teoman Madra, Tilbe Saran, Timur Soykan, Tolga sağ, Tuğçe Tatari, Tuğrul Keskin, Tuna çelik, Turan Akbaş,Türkcan Baykal, Uğur Yücel, Ümit Kıvanç, Ünsal Ünlü, Vecbi Erbay, Vecdi sayar, Vedat Sakman, Veli Küçük, Volkan Yosunlu, Yakup Kepenek, Yalçın Dal, Yalçın Sadak, Yaprak Zihnioğlu, Yaşar Kartoğlu, Yavuz Çelenk, Yavuz Oğhan, Yeşim Ustaoğlu, Yetvart Danzikyan, Yıldıray Çınar, Yıldız say, Yılmaz Odabaşı, Yunus Tonkuş, Yusuf Doğan, Yusuf Karataş, Yücel Göktürk, Yücel Tunca, Yüksek selek, Zafer Aydın, Zafer Kazan, Zehra Arat, Zeki Tombak, Zeynep Erdim, Zeynep Oral, Zeynep Özatalay, Zeynep Tanbay, Ziya Yergök, Zulal, Zülfü Livaneli."

Etiketler Zülfü Livaneli Akın Birdal Oya Baydar Ahmet Telli Menderes Samancılar hasan cemal Ercan Kesal Akif Kurtuluş bağış erten Nevşin Mengü Ferzan Özpetek Serra Yılmaz Orhan Pamuk Sevinç Erbulak Sezen Aksu Gülsüm Elvan Veli Küçük Arzu Çerkezoğlu mücella yapıcı cem yılmaz Yeşim Ustaoğlu Şebnem Korur Fincancı Erol Önderoğlu Ahmet Türk özgür mumcu Deniz Türkali Ümit Kıvanç Pınar Türenç fehim taştekin Burcu Karakaş genco erkal Şebnem Sönmez ayşe kulin Bülent Mumay İbrahim Kaboğlu Mazlum Çimen Karin Karakaşlı Barış Yıldırım fikret kuşkan ismail saymaz Murat Uyurkulak Abdullah Demirbaş Baskın Oran Yetvart Danzikyan ece temelkuran Banu Güven Nazım Alpman Melda Onur Suavi Ahmet Şık Ahmet Ümit hakkı özdal Necmiye Alpay Barış Atay murat sabuncu Uğur Yücel beral madra Tuğçe Tatari ihsan eliaçık irfan aktan kerem altıparmak fatih polat Gülriz Sururi Zeynep Erdim Emel Korkmaz Kuvvet Lordoğlu Ahmet Özmen Gökhan Durmuş Ayşen Aksakal Ömer Faruk Gergerlioğlu Arif Sağ Selçuk Erez İbrahim Aydın Mehmet Durakoğlu Kani Beko Faruk Eren Ertuğrul Mavioğlu Ali Uğur Çağal ezel akay doğan akın Edip Akbayram Onur Akın Belkıs Akkale akın atalay mine kırıkkanat Hakan Canduran Nadire Mater Saruhan Oluç ahmet insel Orhan Alkaya Ayşegül Tözeren İrfan Değirmenci ferhan şensoy Levent Üzümcü Gülşen İşeri Aydın Selcen korkut boratav hale soygazi emine ocak Mustafa Gazalcı Ziya Yergök Barbaros Şansal mustafa karadağ ragıp duran ara güler Özcan Alper Sedat Ergin Kemal Göktaş ayşenur arslan Metin Bakkalcı Gülsüm Kav Ezgi Başaran Yücel Göktürk şanar yurdatapan Fadime Göktepe cahit berkay Tanıl Bora Hüseyin Turan Nebil Özgentürk Burhan Sönmez Orhan Bursalı Fikret Başkaya ferhat tunç nesrin nas Yılmaz Odabaşı Kemal Can Barış İnce tilbe saran rıza türmen murat belge Kasım Akbaş haluk hepkon Cihangir İslam adnan çoker müjde ar ercan karakaş mehmet y. yılmaz esra mungan belma fırat nurcan baysal ceren sözeri erdal erzincan özgür müftüoğlu alper turgut timur soykan vedat sakman beyza üstün Erol Katırcıoğlu Yücel Tunca Nalan Çelik fatoş güney halil ergün ilkay akkaya Ergin Yıldızoğlu Ömer Madra Tolga Sağ Berhan Şimşek ozan açıktan Mehveş Evin Ömer Laçiner Fatin Kanat yusuf karataş Tayfun Atay samet mengüç Yunus Tonkuş nihat durak Mine Söğüt arzu yılmaz feryal öney erk acarer şükrü küçükşahin Volkan Yosunlu Gaye Boralıoğlu Hamide Yiğit ilhan taşçı zeynep oral ayşe buğra Abdullah Aydın Ahmet Aykaç Ahmet Tan Akın Atauz Akın Olgun Alev Er Ali Çerkezoğlu Ali Ekber Kayış Ali Ergin Demirhan Ali Uçansu Arif Mardini Aslın Aydıntaşbaş Atilla Candır Atilla Göktürk Ayça Söylemez Aydın Çıngı Ayşe Erzan Ayşegül Devecioğlu Babür Atilla Berat Günçikan Beril Eyüboğlu Berrin Simavlıoğlu Betül Mardin Burcu Sarak Burhan Şenatalar Burhan Şeşen Bülent Özdoğan Büşra Ersanlı Cahit Kayra Canan Kaftancıoğlu Candan Yıldız Celal Korkut Yıldırım Celallettin Can Cem Kızılcec Cem Özil Cengiz Aktar Cengiz Alp Cengiz Hakkı Zariç Cengiz Murat Özgünay Ceyda Karan Cezmi Ersöz Cihangir Yalçınkaya Çiğdem Anad Defne Halman Deniz Koloğlu Doğan Bermek Doğan Tılıç Ece Zereycan Ekrem Dönmez Elif llgaz Elif Yılmaz Elmas Eren Emin lgüs Emin Koramaz Emine Uşalkıgil Ercan İpekçi Erdal Atabek Erdinç Ergenç Erinç Yeldan Erol Kızılelma Ersin Salman Esra Arsan Eşber Yağmurdereli Evren Altınel Eylem Koçyiğit Ezgi Cankurtaran Fatmagül Berktay Fehim Caculi Fehim Işık Gençay Gürsoy Gökçer Tahincioğlu Gülhan Türkay Gülseren Onanç Gülşah Karadağ Gülten Kaya Gürhan Ertür Gürkan Altun Gürol Sozen H. Neşe Özgen Hacer Ansal Hakan Tahmaz Halil Yavuz Ertürk Hanife Yıldız Hasan Güreliler Hüseyin Aykol Hüseyin Tahmaz İdris Akyüz İnci Hekimoğlu Kasım Yeter Kerem Kekeç Korkut Ertürk Kumru Başer Kumru Toktamış Levent Akçasu Mehmet Gözcü Mehmet Karlı Mehmet Türkay Mehtap Doğan Melek Ulagay Taylan Meral Tamer Mete Tapan Mevlüt ilgen Muammer Keskin Mukaddes Orçun Murat Başol Murat Timur Mustafa Atalay Mustafa Elveren Mustafa Paçal Mustafa Sönmez Namık Koyuncu Nazan Özcan Nazar Büyüm Necdet Saraç Nergiz Ovacık Nesteren Davutoğlu Neşe Erdilek Nevin Sungur Nevzat Onaran Nida Karabol Nihat Falay Nil Mutluer Nilgün Ongan Nilüfer Tapan Nimet Tanrıkulu Nur Sürer Nurettin Öztatar Oktay Belli Orhan Silier Osman Elbek Osman Ulagay Oya Başak Oya Ersoy Öget Tanör Ömer Esrun Ömür Çınar Elçi Özlem Yüzak Öztürk Türkoğlu Polat Balkan Rahmi Saltuk Rahmi Yıldırım Reis çelik Reyan Tuvi Rıdvan Turan Romina Özipekçi Rona Aybay Sadık Gürbüz Sadun Sönmez Sema Bayraktar Sema Bulutsuz Semih Sökmen Semra Somersan Serap Aksoy Sibel Özbudun Sibel Yerdeniz Sinan Taşçı Süha Oğuzerten Süleyman Çelebi Şeniz Pamuk Şerif Turgut Şeyda ozil Şükran Soner Tarık Tolunay Tatyos Bebek Temel Demirer Teoman Madra Tuğrul Keskin Tuna çelik Turan Akbaş Türkcan Baykal Ünsal Ünlü Vecbi Erbay Vecdi sayar Yakup Kepenek Yalçın Dal Yalçın Sadak Yaprak Zihnioğlu Yaşar Kartoğlu Yavuz Çelenk Yavuz Oğhan Yıldıray Çınar Yıldız say Yusuf Doğan Yüksek selek Zafer Aydın Zafer Kazan Zehra Arat Zeki Tombak Zeynep Özatalay Zeynep Tanbay Zulal Emre