17 yaşındaki Helin Palandöken'i öldüren Yetgin tutuklandı

Pendik'te lise öğrencisi Helin Palandöken eski erkek arkadaşı tarafından öldürüldü. Helin'i öldüren Mustafa Yetgin tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Pendik’te 17 yaşındaki eski sevgilisi Helin Palandöken’i öldüren Mustafa Yetgin, adliyeye sevk edildi. Bileklerini keserek intihar etmek isteyen Yetgin, saldırı sonrası gözaltına alınarak karakola götürülmüştü. Yetgin’e bugün karakoldan adliyeye sevk edilirken ters kelepçe takıldı. Ayrıca saldırgana çelik yelek de giydirildi. Emniyette ifade vermeyi reddeden Yetgin bugün çıkarıldığı mahkemede 'tasarlayarak adam öldürmek' suçlamasıyla tutuklandı.

Savcılık sorgusunda susma hakkını kullandığı öğrenilen şüpheli Mustafa Yetgin'in, mahkemedeki sorgusunda, "Ben üzerime atılı suçlamayı anladım. Olayın hâlâ şoku altındayım. Neyi nasıl anlatmam gerektiğini bilemediğim için şu ana kadar ifade veremedim. Helin Palandöken ve o esnada yanında bulunan kişilere av tüfeği ile ateş ettiğimi kabul ediyorum. Bu av tüfeğini internetten satın almıştım. Ateş ettikten sonra da olay yerinden kaçtım. Sonrasında ne olduğunu ve ne yaptığımı hatırlamıyorum. Kafam çok karışık. Şu an söylediklerimden fazla bir şey anlatabilecek durumda değilim" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul’un Pendik ilçesindeki Güzeyalı Tren İstasyonu yakınındaki Bağdat Caddesi’ne 13 Ekim’de arkadaşının aracıyla gelen 21 yaşındaki Mustafa Yetgin, Pendik İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan üç liselinin önünü kesmiş, pompalı tüfekle 17 yaşındaki Helin Palandöken, Cemil Yıldız ve Deniz Morsümbül’e ateş etmişti.

Yıldız ve Morsümbül yaralanmış, Palandöken hayatını kaybetmişti. Yetgin’se polisten kaçarak saklandığı Pendik İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bileklerini keserek intihar etmeye çalışırken silahıyla birlikte yakalanmıştı.

SOSYAL MEDYADAN YARDIM İSTEMİŞ

Hayatını kaybeden Helin Palandöken'in 18 Eylül'de Twitter'dan 'Gizli bir sapığım var, sokağa çıkmaya korkuyorum' diye yazdığı ortaya çıktı.