Sedat Peker Altaylı'yı tehdit etmekten ifade verdi

'Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır' dediği video ile gazeteci Fatih Altaylı'yı tehdit eden Sedat Peker 'şüpheli' sıfatı ile ifade verdi.
Sedat Peker

DUVAR – Yayınladığı bir video ile gazeteci Fatih Altaylı’yı tehdit eden Sedat Peker, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdi. Peker ifadesinin ardından adliyeden ayrıldı.

Organize suç örgütü liderliğinden hükümlü olan Sedat Peker, kendisi hakkında yazı yazan Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ya hitaben bir video yayınlayarak, “Halen daha hayattasın. Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır” demişti.

20 KİŞİ İLE ADLİYEYE GELDİ

Video sonrasında Altaylı savcılığa suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan soruşturma kapsamında bugün adliyeye gelen Sedat Peker “tehdit” suçlamasından, şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

Beraberinde yaklaşık 20 kişi ile adliyeye gelen Peker, ifadesinin ardından yine aynı grupla adliyeden ayrıldı. (Kaynak: Damla Güler/Hürriyet)