Hakan Hepcan için 3 yıla kadar hapis cezası istendi

Hakan Hepcan hakkında iddianame hazırlandı. Hepcan için 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Savcılık, Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis için "maymun" ifadesi kullanan Hakan Hepcan hakkında iddianame hazırladı. İddianamede, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "Hakaret içeren tezahüratta bulunma" suçlamalarıyla Hepcan'ın 3 yıla kadar istendi.

İddianamede, Hakan Hepcan'ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, isim kullanılmamış olsa da Gomis'i kastedildiği belirtildi. Hepcan'ın ünlü olması, sosyal medyada takip eden kişi sayısının fazla oluşu nedeniyle paylaşımın kamu güvenliği açısından tehlike arz ettiği savunuldu.

Hepcan'ın, Gomis'i "alenen aşağıladığı" belirtilen iddianamede, Hepcan hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istendi. Ayrıca Hepcan'ın  "Hakaret içeren tezahüratta bulunma" suçundan ise 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca 15 günden az olmamak üzere adli para cezasına çarptırılmasını talep edildi.

İddianame kabul edilirse Hakan Hepcan, asliye ceza mahkemesinde yargılanacak.

NE OLMUŞTU? 

Vine videoları ile sosyal medyada ünlenen Hakan Hepcan, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan karşılaşma sırasında, Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis hakkında attığı "maymun" ifadesini kullanmıştı.

Galatasaray'ın şikayeti üzerine Hakan Hepcan tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Hepcan, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. (İSTANBUL/DHA)