Cep mesajıyla kaçak kumarhane daveti

Kıbrıs’a kumara gidenlerin cep telefonlarını bulup SMS’le İstanbul Beşiktaş’taki kaçak kumarhaneye çeken çeteye baskın yapıldı. İhbar, kumarda evini, arabasını kaybeden tekstilciden geldi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kumarda bir daire ve otomobil kaybeden işadamının, kumarhane işletmecilerini yakalattı. Sık sık Kıbrıs’a kumar oynamaya giden tekstilci işadamı Ahmet S., İstanbul Beşiktaş’ta gizli bir kumarhaneye gidip kumar oynayarak bir daire ve otomobilini kaybetti. Daha sonra cep telefonuna “Yeni kumarhanemiz açılmıştır. Teşrifinizi bekleriz” mesajı gelen işadamı, bunun üzerine polise başvurdu. Şikâyet üzerine Barbaros Bulvarı’ndaki kumarhaneye operasyon düzenlendi.

Gazete Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre daireyi kiralayan ve kumarhaneyi işleten Mücahhit S. ile krupiyer Nurşen Ç. ve Zeynep S. hakkında yasal işlem yapıldı. Kumar oynanması için yer ve imkân sağlayan kişi hakkında 1 yıla kadar hapis cezası öngörülüyor. 11 müşteriye de Kabahatler Kanunu kapsamında “kumar oynamaktan” para cezası kesildi.

İstanbul’da yeni kumarhane açan kişiler, Kıbrıs’taki kumarhanelere giden kişilerin cep telefonlarını alarak “Yeni kumarhanemiz açılmıştır” mesajları gönderiyor, adres ve saat veriyor. Telefon mesajları ile davet edilen müşterilerin dışında kimse kumarhaneye alınmıyor. Ancak listede yer alan müşterilerden birinin aracı olması halinde giden kişi içeri girebiliyor. Kumarhaneciler, polis baskınlarına maruz kalmamak için de sık sık adres değiştiriyor. Her adres değişikliği müşteriye bildiriliyor.