Selanik usulü köy düğününde 'protokol halayı'

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin oğlu Salih Arda İnce ve İdil Göknil Işıklar için Elmalık köyünde 'Selanik usulü' köy düğünü yapıldı. Düğünde CHP yöneticileri birlikte halay çekti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin oğlu Salih Arda İnce ile Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın kızı İdil Göknil Işıklar evlendi. Çift için Yalova’nın Elmalık Köyü’nde 'Selanik usulü' köy düğünü yapıldı. Elmalık köyündeki düğüne, siyaset, sanat ve iş dünyasından davetliler katıldı.

Cuma akşamı Silivri’de Belediye Başkanı Işıklar'ın kıydığı nikahla dünya evine giren ve büyük bölümü milletvekili veya belediye başkanı 20 ismin şahitliğini yaptığı çift için İnce’nin memleketi Yalova’nın Elmalık köyünde köy düğünü düzenlendi. Köy meydanındaki düğün damat tıraşı ile başladı.

ÇINAR ALTINDA DAMAT TIRAŞI

Düğüne gelen konukları CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve eşi Ülkü İnce, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve eşi Esma Işıklar karşıladı. Köy meydanındaki çınar ağacının altında kurulan berber koltuğuna oturan damat İnce, tebrikleri kabul etti. Ardından berberi tarafından damat tıraşı yapılan İnce, halk oyunlarını izledi.

PROTOKOL HALAYI

Muharrem İnce, konukları karşıladıktan sonra zaman zaman halaya katılarak davul- zurna eşliğinde oyun oynadı. Damat İnce'nin başını çektiği halayda CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Levent Gök de yer aldı. Köy meydanındaki düğüne Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, CHP milletvekilleri, belediye başkanları Sanatcı Suzan Kardeş ve Yalovalı işadamları katıldı. (YALLOVA/DHA)