Kadir Topbaş istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş basın toplantısı düzenledi. Topbaş, "Görevimi bıraktım ama partimin üyesiyim" diye konuştu. "Yönetim tarzım şu, insan her şeyi affeder adam yerine konmamayı affetmez" diyen Topbaş, istifasından muhalefetin faydalanmasına izin vermeyeceğini söyledi. Topbaş, basın toplantısının ardından, Twitter hesabından veda mesajı yayınladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş basın toplantısı düzenledi. Belediye başkanlığından istifa ettiğini açıklayan Topbaş, AK Parti üyeliğinin süreceğini vurguladı. Topbaş, kimseye kırgın olmadığını belirtti. Topbaş, basın toplantısının sonrasında Twitter hesabından veda mesaj yayınladı. Topbaş, "Gönüllerinizde güzel izler bırakmış olmayı umuyorum. Her zaman dualarımda olan İstanbullular'ın dualarında olabilmek ümidiyle..." ifadelerini kullandı.

Kadir Topbaş'ın basın toplantısındaki açıklamasından satır başları şöyle:

- "Partim ve sayın genel başkanım uygun gördüler, 2014 yılında belediye başkanlığını görevine bana tebliğ ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum, bu şehre başkanlık etme onurunu yaşattılar. O zaman emanet bir şehir emaneti devralıyorum dedim. Hep emanet olarak baktım, kendi işlerime, aileme, dostlarıma vakit ayıramadım."

'HATA VE İHANET KARIŞTIRILMAMALI'

- "Hata ve ihanetin birbirine karıştırılmaması gerekir. İhanet affedilemez."

- "Partimin bütün 2014'te de birçok grubun manipülasyonuna rağmen İstanbullular bizimle devam etmek istedi. Hiç yorgunum demedim. Borçlu bir belediye bırakmıyorum."

'MUHALEFETE EKMEK ÇIKMAZ'

- "Yönetim tarzım şu, insan her şeyi affeder adam yerine konmamayı affetmez. İstanbullara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Muhalefet buradan siyaset çıkarmak istiyor, buna müsaade etmem. Bugün itibariyle belediye başkanlığı görevimden istifa ettim. Buradaki görevimden bıraktım ama partimin üyesiyim. Buradan muhalefete ekmek çıkmaz."

Kadir Topbaş kimdir?Kadir Topbaş kimdir?

- "Hayırla yad edilmek amacımız oldu. Takdir edildi. Vatandaşlarımız gönüllerinde yer verdi teşekkür ederim. 'Kadir abi' dediler. Abilik unvanı kolay verilmez. Bunun altına hep ezildim, devamlı bunu düşündüm. Her gece geç saatte olsa ne yaptım hatam var mı diye düşündüm. Anekdotlar var Gelecekte inşallah kitapta toplanabilir."

- "İstanbullular bana müsaade etsinler, bana gönül koymasınlar, 'Başkanım bizi neden bıraktın' demesinler."

- (Soru üzerine) "Asla kimseye kırgın değilim. Kimseye kırgın değilim, partimin yanındayım."

TOPBAŞ TWİTTER'DAN DA AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiğini açıkladı. Topbaş, basın toplantısının ardından Twitter hesabından paylaşımlar yaptı.

Kadir Topbaş, kazandığı 3 seçim için İstanbullulara ve kendisini aday gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti'ye teşekkür etti.

Kendisine haksız ithamlar yönelttiğini iddia ettiğin kişilere de hakkını helal ettiğini belirten Topbaş, "Göreve başladığımda 'Hayatım İstanbul' demiştim. Gönüllerinizde güzel izler bırakmış olmayı umuyorum. Her zaman dualarımda olan İstanbullular'ın dualarında olabilmek ümidiyle..." ifadelerini kullandı. Topbaş'ın paylaşımları şöyle:

(DUVAR-DHA)

Topbaş'ı istifanın eşiğine getiren 5 dosyaTopbaş'ı istifanın eşiğine getiren 5 dosya

İBB Meclisi Topbaş'ın iade ettiği dosyaları aynen geçirdi!İBB Meclisi Topbaş'ın iade ettiği dosyaları aynen geçirdi!

Topbaş'tan İBB Meclisi üyelerine: SorgulanırsınızTopbaş'tan İBB Meclisi üyelerine: Sorgulanırsınız