Demirtaş'a ret: Tanınmış biri ve çevresi geniş

Demirtaş'ın Bakan Soyluya hakaretten yargılandığı duruşmaya katılma talebi cezaevi yönetimi tarafından reddedildi. Gerekçe: "Tutuklu tanınmış biri ve geniş bir çevreye sahip olduğu için güvenlik riski oluşur."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ankara 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşmasına getirilmedi.

Demirtaş, Edirne Cezaevi yönetimene başvurarak duruşmaya katılma talebinde bulunmuştu. HDP'den konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Demirtaş'ın başvurusu 'tutuklunun tanınmış bir kişi olması, geniş bir çevreye sahip olması ile sevk ve duruşmalarda ciddi güvenlik riski oluşturacağı' ifadesiyle cezaevi kolluğu tarafından geri çevrilmiştir."

HDP'nin açıklamasında "4 Kasım 2016 tarihinden beri cezaevinde olan Demirtaş’ın, tutuklu olduğu davanın mahkemesi için duruşma günü de henüz belirlenmiş değildir" bilgisine yer verildi. (HABER MERKEZİ)