Marmaris'te askerlerle çatışan polislerden bazıları tutuklanmış

Darbe girişiminde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele askerler tarafından düzenlenen saldırıyla ilgili dava bugün görüldü. Mahkeme başkanı askerlere çatışmaya giren bazı polislerin FETÖ soruşturmalarında tutuklandığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişiminde düzenlenen saldırıyla ilgili davaya devam edildi. Binbaşı Şükrü Seymen savunma yaparken araya giren mahkeme başkanı Emirşah Baştoğ, "Sizinle çatışmaya giren polislerin bir kısmı da FETÖ'den tutuklandı. Su o kadar bulanık ki" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldırıyla ilgili olarak, 43'ü tutuklu 47 kişinin yargılandığı dava Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşma, Binbaşı Şükrü Seymen'in, dün yarım kalan esas hakkında savunmasıyla başladı.

Seymen, "İddianamede, helikoptere ateş ettiğim yer alıyor. İddianamede doğru olan kısım, güvenlik güçlerinin helikoptere ateş ederek Haldun Gülmez'i yaralamasıdır. Sahilde diz çökmüş bir şekilde cep telefonuyla pilotla görüştüm. Bizi öldürmek kastıyla ateş eden polisler için yanımdakilere, 'Onlarla işimiz yok, karşılık verdirmeyin' emrini verdim. Bırakın ateş etmeyi, silahım bile elimde değildi. Tanıklardan birisinin ifadesinde, polislerin bize karşı kimyasal silah kullanılacağı yönünde iddiası var" dedi.

Mahkeme başkanı Emirşah Baştoğ ise, "Helikopterden sivil halka nasıl ateş edildiği ortadadır. Polislerin hangi psikoloji ile davrandığını bilemeyiz. Ayrıca sizinle çatışmaya giren polislerin bir kısmı da FETÖ'den tutuklandı. Su o kadar bulanık ki" karşılığını verdi. (MUĞLA/DHA)