LDP İl Başkanı: Büyükerşen'e saldırıyı kınadığım için işten atıldım

LDP Eskişehir İl Başkanı Önder Artan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ndeki işinden çıkarıldığını açıkladı. Artan, Büyükerşen'e yönelik saldırıyı kınadığı için bu kararın alındığını öne sürdü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Liberal Demokrat Parti (LDP) Eskişehir İl Başkanı Önder Artan, 6 ay süreli çalıştığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ndeki (ESOGÜ) işinden sözleşme süresi dolmadan çıkarıldığını söyledi. Artan, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen'e yapılan saldırıyı kınadığı için işten çıkarıldığını öne sürdü.

LDP İl Başkanı Önder Artan, işten çıkarılması ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Toplantıya LDP Tepebaşı İlçe Başkanı Onur Kulaç, LDP Odunpazarı İlçe Başkanı Mert Eke ile Demokrat Parti (DP) Odunpazarı İlçe Başkanı Hüseyin Özcan da katıldı. ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde geçen 18 Nisan'da 6 süreli geçici işçi olarak çalışmaya başladığını belirten LDP İl Başkanı Artan, 6 aylık süre dolmadan işten çıkarıldığı söyledi.

'SOSYAL MEDYADA HEDEF HALİNE GETİRİLDİM'

Bir süre önce Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in büfe sahibi ve adamlarının saldırısına uğradığını hatırlatan Artan, kendisinin de bu olayı kınadığını anlattı. Bu yüzden sosyal medyada bazı kişilerin hedefi haline geldiğini ve işten çıkarılmasına da bunun neden olduğunu öne sürdü. Önder Artan "Hakkımı sonuna kadar arayacağım" dedi.

ESOGÜ Rektörlüğü, LDP İl Başkanı Önder Artan'ın işten çıkarılmasıyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. (ESKİŞEHİR/DHA)