Figen Yüksekdağ artık hükümlü

HDP'nin cezaevindeki eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, tutuklandığı günden bu yana yakınları dışında ilk kez 3 görüşçü hakkından faydalanacak.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - HDP'nin cezaevindeki eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, bugünden itibaren cezaevinde hükümlü sıfatıyla kalacak. Yüksekdağ hakkında 10 Ekim Suruç Katliamı sonrası yaptığı konuşma nedeniyle açılan davada "örgüt propagandası yaptığı" iddiasıyla Adana 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nce 1 yıl hapis cezası verilmişti.

YAKINLARI DIŞINDA DA GÖRÜŞÇÜSÜ OLACAK

Dihaber'de yer alan habere göre, Yüksekdağ'ın tutuklandığı günden bu yana yararlanamadığı birinci dereceden yakınları dışında 3 görüşçü hakkından da yararlanabileceği öğrenildi. Cuma günü gerçekleşmesi beklenen görüşte Yüksekdağ, ilk defa avukat ve yakınlarının dışındaki isimlerle görüşecek. Yüksekdağ'ın görüşçüsü olacak isimlerin de cezaevine bildirildiği öğrenildi. ESP Genel Başkanı Yardımcısı Sıtkı Güngör, HDP MYK üyesi Çilem Öz ve vekilliği düşürülmeden önce kendisine danışmanlık yapan Songül Akbay'ın görüş için bildirilen isimler olduğu öğrenildi.

AVUKAT GÖRÜŞLERİNE KISITLAMA

Öte yandan Yüksekdağ'ın hükümlü olmasıyla birlikte avukat görüşlerine de kısıtlama geldi. Bu kapsamda sadece üç avukatla gerçekleşecek görüşler mesai saatleri içerisinde yapılabilecek.