Müzisyen Gülşah Erol: Enstrümanımı bomba, beni terörist ilan ettiler

Çellist Gülşah Erol, metro girişinde kendisini durdurup elleri kelepçeli halde bir odaya kapatan polisler tarafından darp edildiğini söyledi. Erol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla darp edildikten sonraki görüntülerini paylaştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Müzisyen Gülşah Erol, İstanbul Kadıköy metro girişinde polisler tarafından darp edildiğini söyledi.

Çellist Erol sosyal medya hesabından darp edildikten sonraki görüntülerini paylaştı. "Enstrümanımı bomba, beni de terörist ilan ederek bir odaya kapattılar" diyen Erol, müzisyen olduğunu söylemesine karşın ellerine ve kollarına vurduklarını, kendisine küfredildiğini belirtti.

Erol'un Instagram hesabından yaptığı paylaşım şöyle: "2 Ağustos, dün 2 polis memuru tarafından darp edildim. Kadıköy Metro girişinde. Enstrümanımı bomba beni de terörist ilan ederek bir odaya kapattılar. Ellerime kelepçe takılıp defalarca yumruklandım ve tekmelendim. Türk bayrağı ile suratıma vurdular, biz bu ülkenin vatandaşıyız diyerek, ya ben? Müzisyenim kollarıma, ellerime lütfen dikkat edin dememle daha çok darp edildim. Benim gibi insanlar bu ülkeden gitmeliymiş, ben ve benim gibiler vatan hainiymiş. Beni hapse atmakla tehdit ettiler, tüm aileme ağza alınmayacak sözlerle hakaret ettiler. Sonuç tertemiz olan hayatımla, kalbimle özgürüm lakin canım çok yanıyor...

müzisyen

Vücudumda oluşan zararların fotoğraflarını koymadım, çünkü çok kötü, bu kadarı bile bu ülkede neye maruz kaldığımı gösteriyor olmalı. Ben müzisyenim! Bu ülkeye emek harcayan bir sanatçıyım. Hakettiğim bu mu?! Lütfen dikkat edin müzisyen, sanatçı arkadaşlar, size hakaretle ve saldırıyla yaklaşsalar dahi susun ve yanlarından uzaklaşın. Her yerim ağrıyor, çenem, gözüm, yüzüm, bacaklarım ve kollarım darp içinde ama en çok kalbim acıyor. Dün ölebilirdim..."

HALİL SEZAİ'DEN TEPKİ

Müzisyen Gülşah Erol'un metroda polis tarafından darp edilmesi özellikle sosyal medyada yoğun tepkilere neden oldu. Şarkıcı Halil Sezai de tepkisini, attığı şu tweetle dile getirdi:

(HABER MERKEZİ)