Feyzioğlu'ndan Adalet Bakanı Gül'e ortak çalışma önerisi

Abdulhamit Gül'e nezaket ziyaretinde bulunan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, avukatlık mesleğinin sorunlarının çözümü için ortak adımlar atılması önerisinde bulundu. Feyzioğlu, bakan Gül'ün yapılan önerileri olumlu karşıladığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, göreve yeni başlayan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü ziyaret ederek, 'hayırlı olsun' dileğinde bulundu.

Görüşmede, avukat ve avukat adaylarını yakından ilgilendiren konular ve Türkiye Barolar Birliği'nin mesleki konulara yönelik somut çözüm önerileri değerlendirildi.

TBB'den yapılan açıklamaya göre, Adalet Bakanı Gül'ün yapılan önerileri olumlu karşıladığını belirten Feyzioğlu, görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

"Avukatlık sınavının getirilmesi ve Avukatlık Kanunu değişikliğiyle ilgili olarak Adalet Bakanlığı ve Türkiye Barolar Birliği'nin birlikte çalışması konusundaki hassasiyetimizi aktardık. Aynı zamanda, Meclis'te görüşülmeyi bekleyen arabuluculuk kurumuna ilişkin kanun tasarısı, tutukevlerinde avukatların müvekkilleriyle görüşmesine ilişkin uygulamada yaşanan sıkıntılar ve Ankara Adliyesi'nin parçalanmış fiziki yapısına bir an önce kalıcı çözüm getirilmesi konularını görüştük.

Bakan Gül (solda) ve Feyzioğlu birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Gül (solda) ve Feyzioğlu birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sayın Bakan, önerilerimizi dikkatle dinledi. Önümüzdeki dönemde mesleğimize ilişkin mevcut sorunların çözüme kavuşturulması noktasında somut adımlar atılacağına inanıyoruz."

(ANKARA-DHA)