CHP Berberoğlu davası için komisyon kurdu

CHP Enis Berberoğlu davasını takip etmek için bir izleme komisyonu oluşturdu. CHP'li vekiller Berberoğlu'ndan sonra Cumhuriyet ve Sözcü çalışanlarını da ziyaret ettiler.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun yargılanma sürecini kurumsal olarak takip etmeye karar verdi. Hukukçu ve gazetecilerden oluşan vekil heyeti, davaya ilişkin süreci yakından takip edecek.

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın koordine edeceği, "Berberoğlu Davasını İzleme Komisyonu"nda Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Turan Aydoğan yer alacak.

CHP ÜYELERİNDEN BERBEROĞLU VE TUTUKLU GAZETECİLERE ZİYARET

Öte yandan, CHP Milletvekilleri Tufan Köse, Engin Özkoç, Uğur Bayraktutan ve Barış Yarkadaş, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu Maltepe Cezaevi'nde ziyaret etti. Köse ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, "Berberoğlu'nun sağlığı ve morali yerinde. Cezaevinde herhangi bir sıkıntı yaşamıyor. Tek kaygısı Türkiye'nin gidişatı" dedi.

CHP'li vekiller, Berberoğlu'nun ardından Silivri Cezaevi'ndeki Cumhuriyet Gazetesi çalışanları Akın Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Kadri Gürsel ile Sözcü muhabiri Gökmen Ulu'yu da ziyaret ettiler. CHP'li vekiller, tüm gazetecilerin bir an önce serbest bırakılmasını istediler. Gökmen Ulu ve Mediha Olgun'un iddianamelerinin bir an önce hazırlanması gerektiğini belirten CHP'li vekiller, "İddianame için hâlâ ne bekleniyor? 68 gün geçti; iddianame ortada yok" ifadesini kullandılar. (Haber Merkezi)