Semih Özakça cezaevinde darp edildi

Açlık grevini sürdüren öğretmen Semih Özakça tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi'nde gardiyanlar tarafından darp edildi. Özakça'nın kollarında morluklar oluştu.

Google Haberlere Abone ol

ANKARA - Kanun Hükmünde Kararnamelerle ihraç edilen öğretmen Semih Özakça ve akademisyen Nuriye Gülmen açlık grevinde 142 günü geride bıraktı. Semih Özakça'yı ziyarete giden avukatları sabah saatlerinde Özakça'nın koğuşunda darp edildiğini öğrendi.

Darp olayı ile ilgili bilgi veren Esra Özakça olayı şöyle aktardı: "Semih sabah 9 gibi lavabodaymış ve o sırada koğuşa gardiyanlar girmiş. 'Çık dışarıya' diye bağırmışlar. Semih lavabodayım demesine rağmen çık diye ısrarcı olmuşlar. Arama yapacaklarını söyleyerek Semih'i sürükleyip havalandırmaya çıkarmışlar. Zor kullandıkları sırada kollarında morluklar oluşmuş."

Özakça'nın tutuklanmasının ardından açlık grevine başlayan eşi Esra Özakça yaşanan olaya tepki göstererek " Biz onlara dokunmaya kıyamazken kötü muameleye maruz bırakıyorlar. 142 gündür aç olan insana bu yapılabilir mi? Söyleyecek söz dahi bulamıyorum" dedi.