Belediye başkanının koruması ve şoförü esnafı dövdü

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın koruma polisi ile makam şoförü, esnaf Mehmet Otur'u darp etti. Otur, Cahan'la görüşmek istemediği için saldırıya uğradığını söyledi. Darp anı güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken, Uşak Belediyesi'nden yapılan açıklamada Otur'a şiddet uygulanmadığını iddia edildi. Açıklamada, Otur'un Cahan'a hakaret ettiği öne sürüldü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti'li Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın koruma polisi ile makam şoförü, bir esnafı dövdü. Taraflar birbirinden şikayetçi olurken, olay anı ise saniye saniye güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Dün, bir düğün salonunda nikah kıyan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Mehmet Otur işlettiği tekel bayisinin önünden geçti. Bu sırada Otur'un Başkan Cahan'a küfrettiği iddia edildi. Cahan, yaya olarak Tiritoğlu Parkı’na geçerken, makam aracını belediyeye bırakan koruma polisi H.U. ile şoför S.S., Mehmet Otur’un işyerine gitti.

Koruma polisi H.U. ve şoför S.S., Otur'u tekme ve yumruklarla yerlerde sürükleyerek dışarı çıkardı. Çevredekilerin ihbarı üzerine, dükkana polis ekipleri geldi. Kelepçelenen Otur ile H.U. ve S.S. polis merkezine götürüldü. Tarafların birbirinden şikayetçi olması üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kafası ve vücuduna ciddi darbeler alan Otur, doktor raporu aldı.

'BAŞKANLA GÖRÜŞMEK İSTEMEDİM'

İşyerine gelen iki kişinin Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın esnafı ziyaret edeceğini söylediğini belirten Mehmet Otur, "Ben de ‘Sakın ha arkadaşım, ben tanımadığım, bilmediğim kişiyle görüşmek istemiyorum’ dedim" diye konuştu.

Bir saat sonra Cahan'ın koruması ve iki kişinin dükkana geldiğini ifade eden Otur, şunları söyledi:

"Aradan bir saat sonra işyerime Başkan'ın koruması yanında iki kişi ile gelerek, ‘Sen belediye başkanının yanında nasıl bizim onurumuzu ayaklar altında alırsın. Neden başkana küfrettin?’ dedi. Ben neden küfür edecekmişim deyince, bana 'Sen DHKP-C’li misin?' diyerek kafa attı, denk getiremeyince ben ona kafa attım, ardından da ben polisim diyerek silahını çıkardı. Ardından tekme ve tokatlarla beni işyerimden yerlerde sürüyerek sokağa çıkardılar. Sokakta da şiddetleri bitmedi. Madem böyle bir konu var, memlekette polis var. Şikayet edersiniz gelir alırlar. Bunlar kendileri gelip saldırıyor. Bu nasıl adalet?"

'EKİP OTOSUNDA DA DARP EDİLDİM'

Aldığı darbeler nedeniyle ağzındaki implantı ve protezi kırılan Otur, “Yüzüme, çeneme, kasıklarıma ve boğazıma çok sayıda darbe aldım. Savunmasız haldeyken yerde bile tekmelediler. Ağzımdaki implant ve protezim kırıldı. Boğazımda ve vücudumda çok sayıda darp izi mevcut. Olayın ardından polis ekip otosu geldi. Beni ve diğerlerini aynı ekip otosuna bindirdiler ve ekip otosunda dahi aynı kişilerin saldırısına maruz kaldım. Devletin korumasında, devletin otosunda darp edildim. Karakolda her ikisinden de şikayetçi oldum" dedi.

Güvenlik kamerası görüntülerinde, Cahan'ın koruma polisi ve makam şoförünün işyerine geldiği, bir süre sonra Otur ile tartıştığı görülüyor. Koruma polisi ve şoför, Otur'u tekme ve yumruklarla yere düşürüp, sürükleyerek dışarıya çıkarıyor. Koruma polis ve şoför, yerde yatan Otur'u sokakta da darp etmeye devam ediyor.

usak-dayak-2

BELEDİYE: ŞAHSA YÖNELİK ŞİDDET UYGULANMAMIŞTIR

Uşak Belediyesi yaşanan olayla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada, Mehmet Otur'un önce Nurullah Cahan'a küfür ettiği, daha sonra "terör örgütü lehine slogan attığı" iddia edildi.

Otur'a şiddet uygulanmadığını öne süren Uşak Belediyesi'nin açıklaması şöyle:

“Başkanımız düğünden çıktıktan sonra saat 22.00 sularında makam şoförü ile koruma polisine “Siz araçla geçin, ben yaya olarak İsmetpaşa Caddesi’ndeki Tiritoğlu Parkı’na geçeceğim’ diyerek yaya olarak Annaç Sokak’tan İsmetpaşa Caddesi’ne geçmiştir. Bu sırada Başkanımıza araçta bulunan belediye görevlisi bir personelimiz eşlik etmiştir. Bu sırada makam aracında bulunan koruma polisi ve şoförün duyacağı şekilde bir tekel bayinin sahibi olan Mehmet Otur isimli şahıs, Başkan Nurullah Cahan’ın arkasından ağza alınmayacak küfürler savurmuştur. Emniyet Koruma Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın korumalığını üstlenen görevli polis memuru; hakaretler yağdıran Mehmet Otur isimli şahsın yanına giderek sözlü bir şekilde uyarmıştır. Ancak şahıs, hem belediye başkanımıza hem de polis memuruna küfürler etmeye devam ettiği gibi eline aldığı demir sopa ile polis memuruna saldırmıştır. Bu saldırı sonucunda görevli memur sağ bacak, omuz ve sağ kolundan yaralanmıştır. Şahsın fiziksel müdahalelerini engellemek için görevli memur, şahsı yere yatırmak zorunda kalmıştır. Bu sırada şahsa yönelik herhangi bir şiddet uygulamamış ve çağrılan polis aracı gelene kadar kaçması engellenerek görevli polislere şahıs teslim edilmiştir. Çağrılan polis aracının gelmesi üzerine şahıs, emniyet güçlerince kelepçelenerek emniyete götürülmüştür. Bu esnada şahıs, tehditlere ve küfürlere devam etmiştir.

Terör örgütü lehine sloganlar attığı da etraftaki kişilerce duyulmuştur. Terör propagandası yapan şahsın, DHKP-C mensubu olabileceği üzerinde duruluyor. Şu an da polis tarafından sorgusu devam ediyor." (UŞAK/DHA)