Doğan Halisdemir: Şehidimizin adını kullananlara dava açacağım

Darbeci askerlerin açtığı ateşte yaşamını yitiren astsubay Ömer Halisdemir'in ağabeyi Doğan Halisdemir kardeşinin ismini kullananlar olduğunu söyledi. Halisdemir, hukuki yollara başvuracaklarını belirtti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra açılan ateşte hayatını kaybeden astsubay Ömer Halisdemir'in ağabeyi Doğan Halisdemir, kardeşinin ismini kullananlara tepki gösterdi. Halisdemir, "Şehidimizin adını kim kullanırsa ve ben bunu tespit edersem dava açacağım" dedi.

Doğan Halisdemir Doğan Halisdemir

'YALAN YANLIŞ BİLGİ VERİYORLAR'

15 Temmuz'un yıl dönümünde açıklama yapan Doğan Halisdemir, kardeşinin adını kullanarak iş başvurusu yapanların, hastanede sırada beklemeden muayene olmaya çalışanların olduğunu duyduklarını kaydetti. Ömer Halisdemir'in adını kullananlar hakkında hukuki yönden mücadele edeceğini belirten Doğan Halisdemir şunları söyledi:

"Benim köylüm, yakınlarım, eş, dostlar Türkiye'nin her yerinden beyanat veriyor, açıklama yapıyorlar. Kanallara konuşuyorlar. Adam yıllardan beri Ömer Halisdemir'i görmemiş ama şehidimiz hakkında röportaj vermiş. Detayını bilmiyor, hakkında bir şey bilmiyor. Yalan yanlış bilgiler veriyor. Ben bunlara kızıyorum. Şehidimizin adını kim kullanırsa ve ben bunu tespit edersem dava açacağım."

'KİMSENİN HALİSDEMİR İSMİNİ KULLANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ'

Halisdemir ailesinin ismini kullanarak iş başvurusu yapanların bulunduğunu da belirten Doğan Halisdemir, şöyle devam etti:

"Hiç kimsenin Halisdemir ismini kullanmasını istemiyoruz. Bizler kurallara riayet eden, herkesin hakkına, hukukuna saygı gösteren bir aileyiz. Benim akrabam da olsa trafik mi yakalıyor. Benim ismimi vermeyecek. Ben gidiyorum duruyorum emniyet kemerim takılı her kurala uyuyorum. Aynı şekilde hastanelerde bizim ismimizi kullanıyorlar. Ben doktora gittiğim zaman sıra bekliyorum. Şehit yakınıyım ama ben 'Bana ayrıcalık tanımayın, acil bir hasta gelebilir ben sıramı beklerim' diyerek ayrıcalık istemiyorum. Çünkü bu olaylardan önce nasıl bir yaşantı sürüyorsak bugün de aynı yaşantıyı süren bir aileyiz. Kimsenin de Halisdemir ismini kullanmasına izin vermeyeceğiz."

Halisdemir, 15 Temmuz'un yıl dönümünde ve öncesinde kardeşinin mezarı ziyaret edip dua edenlere ve kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

MARKA TESCİLİ YAPILDI

Astsubay Ömer Halisdemir'in eşi Hatice Halisdemir tarafından yapılan başvuru üzerine şehidin ismi, üzerinden kazanç sağlamaya çalışan kötü niyetli kişilere engel olmak amacıyla Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenip koruma altına alınmıştı. (NİĞDE/DHA)