İBB Erdoğan'ın damadıyla anlaştı

İBB'nin Selçuk Bayraktar'ın başkanlığını yaptığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile 10 yıllık protokol hazırladığı ortaya çıktı. İBB, kültür merkezleri kullanımından eğitim merkezi inşasına kadar pek çok alanda vakıf için çalışacak. Selçuk Bayraktar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile evli.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı yaptığı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile protokol imzaladı. İBB Meclisi’nde oyçokluğuyla alınan karara göre İBB ile vakıf arasında anlaşma yapılacak.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, İBB, kültür merkezleri kullanımından eğitim merkezi inşasına kadar pek çok alanda vakıf için çalışacak. Üstelik bazı merkezlerin bütün masraflarını da karşılayacak.

İBB, protokol kapsamında “Teknobüs” olarak kullanılmak üzere 2 adet İETT otobüsünün içini interaktif araç gereçlerle donatılmış bir şekilde “teknoloji otobüsü” olarak hazırlayacak. Ayrıca Maltepe Şehir Parkı’nda teknoloji atölyeleri için 400 metrekarelik bir eğitim merkezi inşa edecek.

Sarıyer’deki bir binanın Çocuk Üniversitesi ve Teknoloji Kampusu olarak kullanılmak üzere bakım, onarım ve tadilat çalışmalarını yapacak.

İBB ayrıca Teknoloji Atölyeleri ile Çocuk Üniversitesi ve Teknoloji Kampusu’nun personel, genel gider, malzemeler, ilk kurulum, teknolojik araç gereç ekipman, inşaat, bakım, onarım ve tadilat giderlerini karşılayacak. Bütün bunlara ek olarak yeni teknoloji atölyeleri açılmasına herhangi bir protokole gerek olmadan karar verebilecek.

PROTOKOL 10 YIL GEÇERLİ

Protokol yürürlülük tarihinden itibaren 10 yıl geçerli olacak. Protokole tepki gösteren CHP’li meclis üyesi Mesut Kösedağı, “İBB’ye yeni bir katalog vakıf eklendi. Cumhurbaşkanımızın yeni damadı vakfın başkanı. Anneni babanı seçemezsin ama kayınpederini seçebilirsin. Bu kadar tahsisi de aynı anda doğru bulmuyoruz. İstanbul halkının parası boşa gidiyor” diye konuştu.