BBP Kahramanmaraş eski il başkanına gözaltı

BBP Kahramanmaraş eski İl Başkanı Hasan Kızıldağ FETÖ'den gözaltına alındı. Kızıldağ, referandumda partisinin 'Evet' kararına karşı çıkınca görevden alınmıştı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kahramanmaraş'ta 'FETÖ' operasyonunda, aralarında BBP eski İl Başkanı Hasan Kızıldağ'ın da bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde çok sayıda adrese eş zamanlı baskın düzenledi.

Hastaneye getirilerek sağlık kontrolünden geçirilen Hasan Kızıldağ, gazetecilerin 'Neden gözaltına alındınız?' sorusuna, "Muhsin başkanın adalet platformuyla ilgili bir şey oldu da" diye cevap verdi. Şüpheliler daha sonra sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

GÖREVDEN ALINMIŞTI

Hasan Kızıldağ, referandum sürecinde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin 'Evet' diyeceklerini açıklamasına tepki göstermiş, tekrar il başkanlığına seçildiği 25 Aralık 2016'da yapılan olağan kongrenin ardından, seçilen yönetim kurulu listesini İl Dernekler Masası'na zamanında teslim etmediği gerekçesiyle parti tarafından il teşkilatının 'hükümsüz' olduğu açıklanmış, ardından da BBP İl Başkanı olarak Bilal Odunkıran atanmıştı. (DHA)