'DTCF çirkin' diyen Ali Nesin'den tepkilere yanıt

Ali Nesin, sosyal medya hesabından Dil Tarih Coğrafya Fakültesi binasını çirkin bulduğunu söyledi. Nesin, binada "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" yazmasını da eleştirdi. Bu çıkış sosyal medyada çok sayıda tepkiye neden olunca yeni bir paylaşımda bulunan Nesin, "Böyle dile böyle zevk! Şeytan, işi gücü bırak, bunların ipliğini pazara çıkar diyor!" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Prof. Dr. Ali Nesin, sosyal medya hasabından Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi (DTCF) binasına ilişkin eleştiriler içeren paylaşımda bulundu. Nesin'in yazdıklarına çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Nesin, bunun ardından tepkilere yanıt verdiği bir paylaşımda daha bulundu.

'BU DALKAVUK SEFİLLER İÇİN GENÇ İLE DAVAR ARASINDA FARK YOKTUR'

Ali Nesin sosyal medya hesabından Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi binasının fotoğrafını eklediği paylaşımında şunları yazdı: “Burası Ankara Üniversitesi, Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi binası. Bu çirkin binayı yapan, yapmakla kalmayıp çok beğenip aydınlatan, en az dört bayrakla donatan, Atatürk'ün oldukça basit bir cümlesini üniversite duvarına kazımaya değer gören zihniyet elbette öğrenciler için bir masa, iki bank, üç güneşlik koymayı akıl edemezdi. Çünkü bu dalkavuk sefiller için genç ile davar arasında bir fark yoktur.”

alinesin

1935 yılında kurulan DTCF'nin duvarında Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünün yazmasını da eleştiren Ali Nesin, özellikle “Bu dalkavuk sefiller için genç ile davar arasında bir fark yoktur” ifadeleri tepki çekti.

'SOLCU VE KEMALİST VATANDAŞLARIMIZ'

Nesin, bu tepkiler üzerine sosyal medya hesabından bu kez şu paylaşımda bulundu: "Twitter'da bana "pis herif, haşere, salon halısına sı..n çocuk, bölücü, iğrenç, gerizekâlı, sı..ın, Cumhuriyet düşmanı, gerici, meczup, avanak, şerefsiz, yalaka, eşek, gerzek, s..... g.." diyerek DTCF binasının aslında güzel olduğunu kanıtlamaya çalışıyor solcu ve kemalist vatandaşlarımız. Böyle dile böyle zevk! Şeytan, işi gücü bırak, bunların ipliğini pazara çıkar diyor!" (HABER MERKEZİ)