Gazeteci Doğan Heper hayatını kaybetti

Gazeteci Doğan Heper yaşamını yitirdi. TGC, Heper için başsağlığı mesajı yayınladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve sürekli basın kartı sahibi 80 yaşındaki gazeteci Doğan Heper, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

TGC Yönetim Kurulu, Doğan Heper için başsağlığı açıklaması yaptı. Açıklamada, "Üyemiz usta gazeteci-yazar Doğan Heper'i kaybettik. Doğan Heper'in ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" denildi.

DOĞAN HEPER KİMDİR ?

Doğan Heper, 1937 yılında İstanbul Aksaray'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Heper, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü'nü bitirdi.

1964'te Abdi İpekçi'nin isteği ile Milliyet gazetesi kadrosuna girdi. Milliyet'te Abdi İpekçi'den sonra uzun süre genel yayın yönetmenliği görevinde bulundu. Milliyet'te muhabirlik, sayfa sekreterliği, sorumlu müdürlük, yazı işleri müdürlüğü, genel yayın yönetmenliği, murahhas üyelik, icra kurulu başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği yaptı. Milliyet'te toplam 53 yıl çalıştı.

Heper, Doğan Medya Grubu yayın konseyi üyeliği görevini de üstlendi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü'nde ve İletişim Fakültesi'nde ders verdi. Heper, gazetecilik yaşamını 3 yıl önce kaleme aldığı "Milliyet'le 50 yıl" kitabında toplamıştı. (İSTANBUL/DHA)