Bonzai Meclis'e taşındı

CHP bonzainin giderek artan yaygın kullanımını Meclis'e taşıdı. CHP'li Didem Engin, "Meclis'in gündeme almasını bekliyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - TBMM Genel Kurulu'nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, bonzai kullanımında korkunç bir patlama olduğunu belirtti. Engin Meclis'te yaptığı yaptığı konuşmada "Hemen her gün medyada başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her tarafında, bonzai kullanan gençlerin sokaklarda, caddelerde, parklarda sızmış hallerini görüyoruz" dedi.

'AİLELER PERİŞAN'

Çocuklarını bonzainin pençesine kaptıran ailelerin perişan ve çaresiz haline de değinen Engin, "AKP Türkiye’nin her tarafından yükselen imdat çığlıklarını, anne ve babaların feryatlarını neden duymazlıktan geliyor? Sokaklarda sızıp kalan gençlerimizi neden görmezlikten geliyor? Bu duyarsızlığı anlamak mümkün değil!" sözleri ile hükümeti eleştirdi.

Geçtiğimiz yasama yılında da uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunu Meclis gündemine taşıdığını hatırlatan Engin , "Geçen sene uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunun acil olarak Meclis gündemine alınması için çağrı yapmıştım, aradan bir yıl geçti. Geceyarısı kendi menfaatine Anayasa değiştiren iktidar partisinden aynı ilgiyi uyuşturucu batağındaki gençlerimiz için de göstermesini ve tüm partilerin desteğiyle konunun acil olarak Meclis gündemine almasını bekliyoruz" diye konuştu. (DHA)

Etiketler CHP meclis bonzai