Şamil Tayyar'dan suikast iddiası

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren 'Yurtta Sulh Konseyi' üyesi generaller Akın Öztürk ve Mehmet Dişli'ye suikast düzenlenebileceğini belirterek, "Korunmaları gerekiyor" uyarısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden eski generaller Akın Öztürk ve Mehmet Dişli için yeni bir iddia ortaya attı. Öztürk ve Mehmet Dişli'nin korunması gerektiğini söyleyen Tayyar, "Onlara suikast teşebbüsünde bulunabilirler" diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişiminin beyin takımının önemli isimleri Akın Öztürk, Mehmet Partigöç, Mehmet Dişli, Gökhan Şahin Sönmezateş ve İlhan Talu gibi isimler ilk kez hakim karşısına çıktı.

AK Partili Şamil Tayyar da Beyaz Tv'de katıldığı programda bu davaya değinerek, Akın Öztürk ve Mehmet Dişli'nin bu isimler arasında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Tayyar, özellikle bu davada bu iki ismi aklama çabalarının olacağını söylerken, davada en ağır cezayı almaları için takipçileri olacağını söyledi.

'KRİTİK İSİMLER HEDEF OLABİLİR'

Kritik isimlere suikast girişimi olabileceğini söyleyen Tayyar, şunları söyledi: "Bu kritik ve kilit rol oynayan iki ismin Akın Öztürk ve Mehmet Dişli'nin ayrıca korunması gerekir. Çünkü bunlar kurtarılmayacaklarını anlarlarsa ya da cümleyi şöyle kurayım kendilerine verilen sözlerin tutulmayıp, cezaevinde en ağır cezayı alacakları kanaati oluşursa itirafçı olmak isteyebilirler. Böyle bir durumda da bunlar konuşursa ortalık karışır diye düşünenler, Akın Öztürk ve Mehmet Dişli'ye cezaevinde suikast teşebbüsünde bulunabilirler."

(HABER MERKEZİ)