AK Partili belediyeden İHA'ya suçlama

Kağıthane Belediyesi İHA'yı kasıtlı haber yapmakla suçladı. İkili 3 yıl birlikte çalışmış.

DUVAR – AK Partili Kağıthane Belediyesi, hükümete yakınlığı ile bilinen İhlas Haber Ajansı’nın kendileri hakkında ‘kasıtlı haber’ yaptığını iddia etti. Belediye yaptığı açıklamada “İHA kasıtlı haber yapıyor” dedi.

Belediye tarafından yapılan ‘İHA’dan kasıtlı haberler dizisi’ başlıklı yazılı açıklamasında, “Yaptığı çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek ve kurumsal kimliğinin gerektirdiği iletişim faaliyetlerini en verimli şekilde yürütmek üzere gayret gösteren belediyemiz, bu çerçeveden olmak üzere çeşitli medya kuruluşlarının yanı sıra İHA ile de çalışmıştır

2017 başı itibariyle sözleşmelerinin yenilenmemesi üzerine, İHA kasıtlı haber yapmaya başlamıştır. Gönderilen tekzipleri dikkate almayan ve aleyhte bir kamuoyu oluşturma tehdidini devam ettirerek, öne sürdüğü koşulları dayatan bu tavrın elle tutulur bir yanı yoktur. Sınırlarımızda olmayan, sorumluluk dahilimizde bulunmayan konuları bize mal ederek yaptığı yayınlar, gerçek dışı bilgiler içermektedir.

Son yaptığı ‘haber’de bir kağıt toplayıcısının ambalaj maddeleriyle birlikte çektiği anlık görüntüsünü, ilçenin tamamına mal ederek yayınlamıştır. Ayrıca ilçemiz hayvanseverlerini aleyhimizde haber yapmak için sürekli taciz etmektedir. Tüm bunlar aslında hukuki süreç gerektirmektedir. Gerek ilçe gerek ilçe dışı kamuoyu, bizi tanımakta, yaklaşımlarımızı bilmektedir. Hangi konuda nasıl davranacağımız konusunda fikir sahibi olan ve güven duyan kamuoyunun zihnini bulandırmaya kasteden bu yaklaşımı çirkin bulduğumuzu ifade eder, bu tavrın kamuoyu vicdanında sonuç alamayacağını bir kere daha vurgulamak isteriz.”