Mehmet Metiner: Bülent Arınç'ın gönül dünyamızda yeri yok

AK Parti milletvekili Mehmet Metiner, “Bülent Arınç darbenin Başbakanı olacaktı” iddiası hakkında konuştu. Metiner, "Kişisel olarak benim için Bülent Arınç’ın ve de Suat Kılıç gibi başkaca isimlerin bugün geldiğimiz yer itibarı ile gönül dünyamızda zerrece bir yeri yoktur" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 16 Nisan'da yapılan referandumla ilgili olarak Metiner, “Milli irade tecelli etmiştir, bundan sonra sandık üzerinden tartışma yapmak bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür" dedi.

'DARBENİN SİYASİ AYAĞI OLMADIĞINI SÖYLEMEK BÜYÜK YANLIŞ'

15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının var olduğunu söyleyen Mehmet Metiner, “Yani bir darbe varsa, bu darbenin siyasi ayağının olmaması mümkün değildir. Sonuçta darbe başarılı olsaydı, bu ülkeyi yönetecek insanları vardı" şeklinde konuştu.

'FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞININ BAŞINDA KILIÇDAROĞLU GELİYOR'

Bu isimler hakkında bilgisi olmadığını kaydeden Metiner, "Mutlaka MİT ve Cumhurbaşkanımız gerekli bilgiye sahiplerdir. Darbenin siyasi ayağının olmadığını söylemek çok büyük bir yanlışlık olur. Ayrıca FETÖ’nün siyasi ayağının olmadığını söylemek, çok büyük bir yanlışlık olur. Bana göre FETÖ’nün siyasi ayağını oluşturan isimlerin başında Kılıçdaroğlu geliyor mesela. Çünkü Pensilvanya ağzıyla konuşuyor" ifadelerini kullandı.

FETÖ'nün her partinin içine adam yerleştirdiğinin öne süren Metiner, "Mutlaka o FETÖ denilen ahtapot örgüt hain örgüt her partinin içine elemanlarını yerleştirmiştir. Unsurlarını yerleştirmiştir. Biz AK Parti'li olarak tespit ettiğimiz bütün unsurların için gerekeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın AK Parti'nin içinde de FETÖ’cü unsurlar varsa da bunların kökünden kazınacağını konusunda hiç kimsenin endişesi olmasın” dedi.

'GÖNÜL DÜNYAMIZDA YERİ YOK'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, “Bülent Arınç darbenin Başbakanı olacaktı” iddiasını da değerlendiren Metiner, "Kişisel olarak benim için Bülent Arınç’ın ve de Suat Kılıç gibi başkaca isimlerin bugün geldiğimiz yer itibarı ile gönül dünyamızda zerrece bir yeri yoktur" diye konuştu. (KAYSERİ/DHA)