Lindsay Lohan'ın Türkiye mesaisi dış basında!

ABD'li oyuncu Lindsay Lohan'ın Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı ziyareti dış basında gündem oldu. The Times gazetesinde yer alan haberde, "İkili arasında son aylarda gelişen ilişkinin temelinde ikisinin de Suriyeli sığınmacılara duyduğu ilgi var" ifadeleri yer aldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiltere'de yayınlanan The Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD'li oyuncu Lindsay Lohan arasındaki ilişkiyi anlatan bir haber yayınladı.

The Times gazetesinden Hannah Lucinda Smith'in haberine göre, Erdoğan'ın kendisini eleştiren pek çok kişiye karşı  partiler vermekten hoşlanan Lindsay Lohan ile bir ittifakı olduğu anlatıldı. Habere göre ikili arasında son aylarda gelişen ilişkinin temelinde ikisinin de 'Suriyeli sığınmacılara duyduğu ilgi' var.

'BENİ DAVET ETMELERİ HAYAL GİBİ'

'30 yaşındaki Lohan'ın bulvar gazetelerinde aktarılan yoz hayatını takip edenler hükümet yanlısı gazetelerde yer almasına şaşırdı' ifadelerinin yer aldığı haber şöyle devam etti: "Ekim ayında bir sığınmacı kampını ziyaret ettiğinde kafasını bir başörtüsü ile sıkıca bağlamıştı. Ekim sonlarında Yunanistan'daki gece kulübünü açarken bir muhabire tekrar tekrar 'dünya beşten büyüktür' dedi. Erdoğan bu ifadeyi BM Güvenlik Konseyi'ni eleştirmek için kullanıyor. Ocak ayında resmi bir şekilde giyinen Lohan 63 yaşındaki Erdoğan'ı ve eşi Emine Erdoğan'ı Ankara'daki bin odalı saraylarında ziyaret etti. 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ve First Lady'nin beni davet etmesi hayal gibi' diye yazmıştı Twitter'a. Bir zamanlar Suriyeli sığınmacılara kapılarını açtığı için övülen Erdoğan, bugün Suriye sınırını kapatarak milyonlarca kişiyi ateş hattında bıraktığı için Suriyeli sığınmacılar tarafından bile eleştiriliyor."

'BULUŞMAYA HİLAL KAPLAN ARACI OLDU'

"Lohan'ın Türkiye ziyaretlerinin arkasında ise Erdoğan yanlısı köşe yazarı Hilal Kaplan var. Kaplan'ın eşiyle birlikte kurduğu Bosphorus Centre for Global Affairs adlı düşünce kuruluşunun internet sitesine girdiğinizde nereye tıklarsanız tıklayın karşınıza Erdoğan çıkıyor.

Her ne kadar son Instagram iletisinde paylaştığı, yatakta davetkâr bir şekilde uzanırken poz verdiği fotoğrafın Erdoğan'ın zevklerine hitap etmeme ihtimali de olsa, Avrupa ve ABD ile yaşadığı gerilim ve insan hakları örgütlerinden aldığı yoğun eleştirilerin ardından Lohan Erdoğan için değerli bir dost."

'LOHAN ÇOK İÇTEN VE ARKADAŞ CANLISI'

The Times'a konuşan Kaplan ise, Lohan ile bir ortak arkadaşları tarafından tanıştırıldıklarını, oyuncunun bir sığınmacı kampını ziyaret etmek istediğini söylemesi üzerine bu ziyareti ayarladıklarını belirtti. Kaplan, "İlk başta bu isteğiyle ilgili şüphelerim vardı ama sığınmacılara karşı çok içten ve arkadaş canlısıydı. Sonrasında Erdoğan ile tanışmak istediğini söyleyince aracı olduk" dedi.