Bağlar belediyesine polis baskını

Diyarbakır'da kayyım atanmayan tek belediye olan DBP'li Bağlar Belediyesi'nde polis bu sabah arama başlattı. Belediye Başkan Yardımcısı Murat Satıcı gözaltına alındı  

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi'nde bu sabah erken saatlerde polis arama yaparken, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Satıcı da evinde gözaltına alındı.

DBP'li Birsen Kaya Akat'ın Belediye Başkanı olduğu ve Diyarbakır merkezde kayyım atanmayan tek belediye olan Bağlar Belediyesi'ne bu sabah erken saatlerde gelen polisler giriş çıkışı kapatarak arama başlattı. Başkan Yardımcısı Murat Satıcı da evinde gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Bağlar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, sabah erken saatlerinde personelin olmadığı sırada, aralarında özel harekat timlerinin de bulunduğu polis ekiplerinin, belediye binasına geldiği belirtildi.

Avrupa Konseyi'nden Türkiye'ye OHAL ve kayyım uyarısıAvrupa Konseyi'nden Türkiye'ye OHAL ve kayyım uyarısı

Açıklamada, çevrede alınan güvenlik önlemlerinin ardından polis ekiplerinin, daha sonra hizmet binasına girdiği ve binadaki odalarda arama yaptıktan sonra buradan ayrıldığı belirtildi.

Kayyım, Mervanilerin kabartmalarını yıktıKayyım, Mervanilerin kabartmalarını yıktı

Açıklamada, belediye binasında arama yapıldığı saatlerde başka bir polis ekibinin de Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Satıcı'nın evine giderek kendisini gözaltına aldığı kaydedildi. (DHA)

'Kayyım partisi' çığ gibi büyüyor: 82 belediye!'Kayyım partisi' çığ gibi büyüyor: 82 belediye!