Devlet korumasında kürtaj oldu

13 yaşında bir çocuk istismara uğradı. Çocuk devlet gözetiminde kürtaj oldu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Küçük yaştaki çocuklarn zorla evlendirilmesi ile gündeme gelen İzmir’in Kiraz İlçesi yine bir istismarla sarsılıdı. Cinsel istismar sonrası 4 aylık hamile olduğu ortaya çıkan 13 yaşındaki T.K. devlet korumasında bebeği aldırdı.

Gazete Habertürk'ten Mehmet İnmez'in haberine göre; Ege Üniversitesi’nde 10 gündür gözetim altında bulunan küçük kıza, savcılık talimatı ve ailesinin onayıyla kürtaj yapıldı.  Sağlık durumu iyi olan T.K.’nın yaşadığı travmanın izlerini silmeye çalışıyor. Geçici olarak devlet korumasına alınan çocuk tekrar yuvaya gönderildi.

T.K.’ya tecavüz ettiği öne sürülen ve halen tutuklu bulunan M.A.’nın, ‘Çocuk benden değil’ iddiası üzerine alınan DNA örneği ile ceninden alınan DNA örnekleri karşılaştırılacak ve tecavüzcü tespit edilecek.  Kürtaj sonrası taburcu edilen T.K. anne ve babasıyla beraber Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk yuvasına götürüldü.  Tekrar devlet korumasına alınan T.K.’ya psikolojik destek verileceği öğrenildi.  Tedavinin ardından T.K.’nın yarım bıraktığı okula da devam etmesi sağlanacak.

'EN AĞIR CEZA İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM’

Baba İbrahim K., kızının yaşadığı travmayı atlatamadığını belirterek şöyle konuştu:  “Kızımın yaşadıkları kolay değil. Şükür sağlık durumu iyi. Ben kızıma sonuna kadar sahip çıkacağım. Onu üzenlerin ve bu hale getirenlerin en ağır cezayı alması için mücadele edeceğim. Kızım okuyup hemşire olacak. Ne çocuk gelin, ne çocuk anne olacak. Buna izin vermeyeceğiz."