Newroz çağrılarında logolar kapatıldı

Diyarbakır'da, Newroz çağrılarının yer aldığı afiş ve pankartlardaki DTK logosu, Valilik tarafından yasaklandı. Kararın arından Tertip komitesi, 'DTK, DBP ve HDP' logolarını şefaf bant ile kapattı. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Diyarbakır’da Newroz için kentin çeşitli yerlerine asılan pankartlardaki DTK logosuna Valilik tarafından yasak geldi. Yasak kararının ardından, pankartların üzeri bantla üzeri kapatıldı. Newroz kutlamaları İstanbul ve Ankara'da yasaklanmıştı.

Evrensel'de yer alan habere göre, Merkez Bağlar İlçesi'nde Newroz Parkı'nda yarın yapılacak kutlamaları için Diyarbakır Valiliği'nden izin alan tertip komitesi, kentin bir çok yerine asmak için pankart ve afiş hazırladı. Üzerinde, 'Newroz Piroz be, Amed Newroz'una tüm halkımız davetlidir. 21 Mart 2017. Newroz Parkı' yazılan pankart ve afişlerin altına tertip komitesinin karşısına DTK, DBP ve HDP'nin logoları yerleştirildi. Valilik DTK'nın resmi bir sıfatı bulunmadığı gerekçesiyle bunu kabul etmedi ve silinmesini istedi. Bunun üzerine önceden hazırlanan yüzlerce afiş ve pankartın üzerindeki DTK'nın yanı sıra, DBP ve HDP logolarının da üzeri şefaf bir bant ile kapatıldı.

Etiketler HDP DTK DBP Newroz