Erdoğan ve Feyzioğlu'nun referandum atışması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 'hayır' kampanyasına katılan Barolar Birliği Başkanı'nda tepki: "Sen bir defa benim kapımı çalamazsın." Feyzioğlu da Erdoğan'a yanıt verdi: "Cümleniz, anayasa değişikliğiyle nasıl bir devlet yapısı hayal ettiğinizin göstergesidir."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece ATV'de yaptığı açıklamada, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun hayır kampanyasına katılmasını eleştirdi: "Türkiye'de benim konumum bundan sonra belli. Sen bir defa benim kapımı çalamazsın."

Erdoğan şunları söyledi, "Evet için benim bakanıma konuşma imkanı vermeyenler... Türkiye Barolar Birliği Başkanı oralara gitti. Oralarda kampanya yapıyor. Barolar Birliği Başkanı şu anda Türkiye'den başladı, Avrupa'yı dolaşıyor. Ve bu hukukçu. Barolar Birliği Başkanı'nın oralarda böyle bir çalışmayı yapması ne demek biliyor musunuz. Türkiye'de benim konumum bundan sonra belli. Sen şimdi hukuk içerisinde bundan sonra acaba Türkiye'de yönetim içinde bulunanlarla nasıl bir araya geleceksin. Sen bir defa benim kapımı çalamazsın. Kapattım kapıyı. Niye, çünkü sen Barolar Birliği'nin Başkanısın. Yani hukuk nedir bunu bildiğini iddia eden bir kurumun başkanısın. Böyle bir şey yapamazsın. Siyasetçi değilsin. Böyle bir şeyi yaptığı anda karşına yarın bunun faturası çıkar. Nitekim bir çok baro bu noktada isyanda. Artık o bizi temsil etmiyor noktasındalar. Ve gittiği yerlerde de, bazı yerlerde terör örgütleriyle iltisaklı olanlarla da birlikte oluyor. Tabi burada HDP'li, CHP'li bütün vekillerle beraber buraları dolaşıyorlar. Dolayısıyla hayır diyenlerin oturduğu nokta bu."

FEYZİOĞLU: SADECE FUTBOLCULAR EVET DEYİNCE Mİ ALKIŞLIYORSUNUZ?

Erdoğan'ın bu açıklamalarına Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan yanıt geldi. Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, Feyzioğlu şunları söyledi: "Hayır diyecek olanları terörist olmakla suçladığınız için sizin için üzgünüz sayın Cumhurbaşkanı. 16 Nisan yaklaştıkça, malesef bu saldırıların dozu artmış, akıl ve mantık ölçüsü iyice şaşmıştır. Yoksa siz sadece futbolcular ve bir takım TV kanallarından program kapan sanatçılar 'evet' dediğinde mi alkışlıyorsunuz. Bir tek onların mı düşüncesini açıklama hürriyeti var. Bizi sanırım sizden ikbal bekleyen bazılarıyla karıştırdınız. Devlet kapısı benim gibi düşünmeyene kapanmıştır cümleniz, anayasa değişikliğiyle nasıl bir devlet yapısı hayal ettiğinizin göstergesidir."

15 TEMMUZ SONRASI KÜLLİYEDE ZİYARET ETMİŞTİ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beştepe'de ziyaret eden Metin Feyzioğlu, “TSK ağır darbe aldı. Devletimizin uğradığı büyük hasarı doğru adımlar atarak telafi imkanına sahibiz. İşte bu sebeple biz elimizi uzattık, uzatılan elleri de tuttuk” demişti.