Feyzioğlu'ndan Devlet Bahçeli eleştirisi

TBB başkanı Metin Feyzioğlu, MHP'li milletvekillerinin art arda saldırıya uğramasını kınadı. Saldırıyı öven Devlet Bahçeli'yi de ağır bir dille eleştirdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Niğde'de katıldığı anayasa değişikliğine ilişkin konferansa katıldı. Feyzioğlu, burada yaptığı konuşmada Sinan Oğan'a yönelik gerçekleşen saldırının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı açıklamaları "Suç teşkil edecek bir hareketi genel olarak övmek şeklinde yorumluyorum" diyerek eleştirdi.

'AKILSIZCA, İLKELCE ŞİDDET'

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin salonunda gerçekleşen 'Metin Feyzioğlu ile anayasa değişikliğini konuşuyoruz' adlı konferasta referanduma ilişkin açıklamalarda bulundu. Sinan Oğan, Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ ve MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun uğradıkları saldırıyı kınayan Feyzioğlu, MHP Lideri Bahçeli'yi eleştirdi. Sinan Oğan'a yönelik gerçekleşen saldırının ardından Behçeli'nin "Bir ülkücü başladığı bir işi yarım bırakmaz" dediğini hatırlatan Feyzioğlu, "Benim bildiğim ülkücü, vatan ülküsüyle yüreği çarpan, aklıyla vatanı seven insandır. Kaba kuvvetle akılsızca, ilkelce şiddet uygulayana ülkücü denmez. Olsa olsa birilerinin maşası denir. Ben sayın genel başkanın bu cümlesini maalesef kanunlara itaatsizlik, tahrik, teşvik suçu işlemeye ya da suç teşkil edecek bir hareketi genel olarak övmek şeklinde yorumluyorum. Çok talihsiz bir açıklamadır. Siyasetin bölmek yerine kucaklaştırmak zorunluluğu vardır. Özellikle böyle kritik süreçlerde" diye konuştu.

'FİKİRLERİ YOKTU, SADECE KABA KUVVETLERİ VARDI'

Feyziğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: "Kalabalık bir grup talimatla toplantı yapmak üzere gittikleri salonu bastılar. Neden? Çünkü gerçeklerden korkuyorlardı. Fikirden korkuyorlardı. Fikirleri yoktu, sadece kaba kuvvetleri vardı. Halaçoğlu'nun ve Özdağ'ın fikirlerine karşı fikri olmayan, neyi savunduklarını bile bilmeyen zavallılar, sadece kaba kuvvete dayanarak, seviyesiz, kalleş ve ilkel bir eylem yaptılar. İlkel bir suç işlediler ve seviyelerini gösterdiler. Oysa ülkücü camianın seviyesi bu değildir. Ülkücü camianın seviyesi ve ülküsü bu olamaz". (NİĞDE/DHA)

Halaçoğlu ve Özdağ'a saldırı girişimiHalaçoğlu ve Özdağ'a saldırı girişimi

Sinan Oğan'a saldırıyla ilgili bir kişi gözaltına alındıSinan Oğan'a saldırıyla ilgili bir kişi gözaltına alındı