Dilek Doğan'ın vurulma sonrası 'silindi' denilen görüntüleri ortaya çıktı

Dilek Doğan'ın evinde polis kurşunuyla öldürülmesine ilişkin 'silindi' denilen yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, kamerayı kullanan polisin, "Özel Harekat niye böyle birşey yaptı!”, “Abi nasıl yapar bunu Özel Harekat ya...” dediği duyuluyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Sarıyer’deki bir ev baskını sırasında Dilek Doğan'ın vurularak öldürülmesine ilişkin, “Silindi” denilen polis kamerası kayıtları jandarma tarafından kurtarıldı.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, görüntü kayıtlarında, kamerayı kullanan polisin Doğan’ın vurulmasını kastederek, “Özel Harekat niye böyle birşey yaptı!” ve “Abi nasıl yapar bunu Özel Harekat ya!” dediği duyuluyor. Daha sonra polis dört el havaya ateş ediyor.

Sarıyer’de 18 Ekim 2015’te baskın yapılan bir evde Dilek Doğan, polisin silahından çıkan kurşunla hayatını kaybetmişti. Doğan’ın ölümünden sonra bir polis hakkında İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Olay gününe ait polisin el kamerası kayıtlarının ham hallerinin silindiği anlaşılmış ve  bu görüntülere erişilemeyeceği öne sürülmüştü.

dilekD

Bunun üzerine mahkeme, kamerayı Jandarma Kriminal Kurumu’na göndererek, görüntülerin geri getirilmesini istedi. Mahkeme görüntüleri kurtararak, mahkemeye sundu.

'O BENİM GÖZBEBEĞİMDİ'

Kurtarılan görüntüler, Doğan’ın vurulmasından hemen sonrasına ait. Evin önünde çekilen görüntülerde, Doğan Ailesi’nin çığlıkları duyuluyor. Polis memurları, baba Metin Doğan’ın “O benim gözbebeğimdi, nasıl vurdun!”, “Oy Dilek!” ve “Vur, beni de vur” diye bağırdığı duyuluyor.

Kamerayı kullanan polis memuru “Özel Harekat niye böyle birşey yaptı!” ve “Abi nasıl yapar bunu Özel Harekat ya!” diye konuşuyor. Daha sonra polis dört el havaya ateş ediyor. Dilek Doğan Davası’na 8 Mart’ta devam edilecek.