Doğan'a göre Değirmenci 'kışkırtcı'ymış

Kanal D çalışanı İrfan Değirmenci'nin referandumda vereceği 'hayır' oyunu açıklamasının ardından işten çıkarılması hakkında Doğan Holding açıklama yaptı. Şirket, Değirmenci'nin attığı tweetlerin 'kışkırtıcı' olduğunu öne sürdü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Doğan Holding'in televizyon kanalı Kanal D'de çalışan İrfan Değirmenci'nin, 16 Nisan'da yapılacak Anayasa Referandumunda 'hayır' oyu vereceğini açıklamasının ardından işten çıkarılmasına dair şirket açıklama yaptı.

İrfan Değirmenci: Kariyerim kadar saldırılarda ölen insanlar konuşulsaydıİrfan Değirmenci: Kariyerim kadar saldırılarda ölen insanlar konuşulsaydı

Değirmenci'nin işten çıkarılması hakkında Doğan Yayın İlkeleri Kurulu Başkan Vekili Volkan Vural, çalışanlarının tarafsızlıklarını korumaları gerektiğini savundu: "Bu süreçte Doğan Medyasının görevi , "evet" veya 'hayır'ı empoze etmek değil, tüm görüşlerin gerekçeleri ile kamuoyuna duyurulması suretiyle halkımızın sağlıklı bir karar alabilmesine katkı sağlamaktan ibarettir. "Evet" veya "hayır" kampanyalarının parçası olmamak yolundaki dikkat ve titizliliğimiz editoryal sorumluluğumuzu daha da arttırmaktadır."

'KIŞKIRTICI VE KUTUPLAŞTIRICI'

Açıklamada Değirmenci'nin yayın ilkelerine uymadığı ve 'kışkırtıcı' açıklamalarda bulunduğu gerekçesi ile görevine son verildiği söylendi: Tartışmalara yol açan tweetler serisi ise gerek üslubu gerek kışkırtıcı ve kutuplaştırıcı niteliği ile Yayın ilkelerimizin açık bir ihlali olarak değerlendirilmiş ve yaptırım uygulanmasını zorunlu kılmıştır." (HABER MERKEZİ)

İrfan Değirmenci: Umut hep var olacakİrfan Değirmenci: Umut hep var olacak

Kanal D, İrfan Değirmenci'nin işine son verdiKanal D, İrfan Değirmenci'nin işine son verdi

Değirmenci'nin yerine gelen isim belli olduDeğirmenci'nin yerine gelen isim belli oldu

Ergen ve Laçin'den İrfan Değirmenci'ye destekErgen ve Laçin'den İrfan Değirmenci'ye destek