Ahmet Türk: Barışın haricinde bir formül düşünemiyorum

Cezaevinden tahliye edilen Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk, açıklama yaptı. Tutuklama kararlarının hukuki dayanağı olmadığı belirten Türk, "Sorunları ortak akılla çözmenin dönemidir diye düşünüyorum. Ama sonuç olarak barışın haricinde bir formül düşünemiyorum" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık sorunları nedeniyle tahliye kararın verilen Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk, akşam saatlerinde tutuklu bulunduğu Elazığ Kapalı H tipi Cezaevi'nden çıktı. Yakınları ve Elazığ DBP il teşkilatı üyeleri tarafından karşılanan Türk, cezaevi önünde bekleyen gazetecilere konuştu.

Türk, "Tahliye olduk, ama sevinçli değiliz. Milletvekili arkadaşlarımız, partimizin genel başkanı, belediye başkanlarımız, hele hele aynı koğuşta kaldığımız Fırat Anlı'dan ayrılmak da kolay değil. Umut ederim ki, ülkede ortak bir akıl oluşur. Bu ülkede artık ortak akılın hareket etmesi gerekir. Sorunları ortak akılla çözmenin dönemidir diye düşünüyorum. Ama sonuç olarak barışın haricinde bir formül düşünemiyorum" dedi.

Sağlığıyla ilgili bir gazetecinin sorusu üzerine Türk, "Sağlık sorunlarım vardı, içeri alınmamızın hukuki bir dayanağı yoktu. İnşallah adalet tecelli eder, tüm arkadaşlarımız serbest kalır" cevabını verdi. (DHA)

Ahmet Türk'e tahliye kararıAhmet Türk'e tahliye kararı