Barbaros Şansal saldırganı: Milli duygularımıza hakim olamadık

Barbaros Şansal havaalimanında saldırıya uğradı. Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü 8 kişinin ifadesini aldı.

DUVAR – Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterilerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden dün gece sınır dışı edilen Barbaros Şansal’ın getirildiği Atatürk Havalimanı’nda uğradığı saldırıya ilişkin 10’dan fazla kişinin ifadesi alındı.

Barbaros Şansal, KKTC’den sınır dışı edildikten sonra THY ait uçakla dün gece 22.30’da İstanbul’a geldi. Şansal, polis eşliğinde uçaktan indirildikten sonra apronda havalimanı çalışanı oldukları iddia edilen kişiler tarafından saldırıya uğradı. Saldırıda yaralanan Şansal, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, saldırgan olduğu belirlenen 8 kişinin de Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne ifadeleri alındı. Saldırganların ‘milli duygularına hakim olamadıkları için’ bu eylemi yaptıklarını söyledikleri öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay sonrası ulaşılan bazı personelin ifadelerinde şöyle denildi:

“Uçağı açığa park ettirdik. Daha sonra prosedüre göre ilk önce veya en son indirilmesi gerekiyordu. Kişi ortalarda ekonomide oturuyordu. Yolcuları indirdikten sonra en son aldık. Bu arada polis arkadaşlar diğer yolcuları otobüse almıştı. Uçakta gelirken fiziksel temasta bulunulmuş. Çıkan arbede nedeniyle uçak KKTC’den de rötarlı kalktı. KKTC’den bir polis nezaretinde geldi. Uçaktan aldık. İndirilirken apronda çalışanlar direkt şahsa doğru saldırıya geçti. Polis arkadaşlar da koruma kalkanı yaptı. Şahısta herhangi bir darp yok. Hızlıca merdivenden indirip arabaya yönlendirilirken ayağı kaydı ve yere düştü. Merdivenden kaldırıp arabaya getirdik”

Bu arada 12 TGS  yer görevlisinin de ifadesinin alındığı öğrenildi.

TGS görevlilerinden birisinin de,” Milli duygularımıza hakim olamadık. Bağırdık. Polis kalkanından dolayı da herhangi bir şey yapmadık” şeklinde ifade verdikleri belirtildi. (İSTANBUL/DHA)