'Reina gibi tarayacağım' dedi, gözaltına alındı

Gaziantep'te İlker G. adlı bir kişi, Periscope yayını yaparak, "Reina gibi Gaziantep’te bir mekanı tarayacağım" dedi. Şikayet üzerine polisin yerini tespit ettiği İlker G. gözaltına alındı.
Zanlıyı (siyah paltolu) kafede oturanlar tekme tokat darp etti.

DUVAR – Gaziantep’te bir kafede Periscope üzerinden yayın yaparak, Reina gibi Gaziantep’te bir kafeyi tarayacağını söyleyen İlker G., polis tarafından gözaltına alındı. İlker G. gözaltına alınması sırasında, olayı öğrenenlerin saldırısına uğradı.

Olay, gece geç saatlerde İbrahimli Mahallesi’nde bulunan bir otelin alt katındaki kafede meydana geldi. İddiaya göre, İlker G. sosyal medya sitesi Periscope üzerinden canlı yayın yaptı ve “Reina gibi Gaziantep’te bir mekanı tarayacağım” paylaşımında bulundu.

Yayını fark eden bazı kişilerin durumu polise ihbar etmesi üzerine çalışma başlatan ekipler, kısa süre sonra İlker G.’nin bulunduğu adresi saptadı. Harekete geçen sivil polis ekipleri gittikleri kafede İlker G.’yi gözaltına aldı. Bu sırada kafede bulunanlar gözaltına alınma nedenini öğrenince İlker G.’ye hakaret edip tekme ve tokatla saldırdı.

İlker G., sorgulanmak üzere gözaltına alındı.
(GAZİANTEP-DHA)