Barbaros Şansal'a polislerin arasında saldırı

Modacı Barbaros Şansal KKTC'den getirildiği İstanbul'a inişinde polislerin arasında bir grubun saldırısında uğradı.

DUVAR – KKTC’den sosyal medyadaki paylaşımları sonrası sınır dışı edilen modacı Barbaros Şansal Türkiye’ye getirildi. THY’nin tarifeli seferiyle saat 22.30 sıralarında Ercan Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na getirilen Şansal’a uçağın yolcularının tepki gösterdiği öğrenildi.

Bu arada, Barbaros Şansal’ın bindiği uçağın havalimanına inmesinin ardından çok sayıda kişi uçağın altında bekledi. Polis eşliğinde uçaktan indirilen Şansal’a bekleyen kişiler saldırdı. Burada polisler saldırıyı önlemeye çalışırken aynı kişiler uçaktan polisler arasında araca yürüyen Şansal’a vurmaya başladı. Cep telefonuyla çekilen görüntüde Şansal’ın yerde olduğu ve darp edildiği görüldü. Terörle mücadele ekipleri Şansal’ı oradan uzaklaştırarak Havalimanı apronundan araca bindirip özel bir kapıdan çıkardı. Sonra sağlık muayenesinden geçirilen Şansal Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

BARBAROS ŞANSAL SAVCILIĞA ÇIKARILDI

Modacı Barbaros Şansal “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” iddiasıyla savcılığa çıkarıldı. Şansal’ın ifadesi İstanbul Basın Suçları Savcılığı tarafından alınacak.

BARBAROS ŞANSAL NE DEMİŞTİ?

Modacı Barbaros Şansal ‘B… boğul Türkiye’ sözleriyle biten videoda şu ifadeleri kullanıyor: “2017’de hepinize g…i. Bana sefaletin adını yazabilir misin Abidin. Bu kadar gazeteci tutukluyken, bu kadar çocuk taciz, tecavüz görürken, bu kadar yolsuzluk, rüşvet almış başını giderken, bağnazlar sokakta size pislik dağıtırken sizler hala yeni yıl mı kutluyorsunuz. Ben bardaki, evdeki içkileri hepsini içicem. Size bir damla bile vermeyeceğim. Bütün dolarlarımı İsviçre’ye geçiricem. Bir kuruş peni bile vermeyeceğim. Ben Kıbrıs’tayım. Kuzey Kıbrıs yeni yıla girdi. Birazdan Nikosa’ya gidicem. Bir de orada kutlayacağım. Öpmedim bile sizi. Bu kadar pisliğin, rezaletin içinde kutlamaya devam edin. B… boğul Türkiye” (DHA)