Kılıçdaroğlu: Bu haksızlık ve ahlaksızlık

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Okmeydanı'nda bir kahvede 'laiklik' çağrısı yapan gençlerin gözaltın alınmasına tepki gösterdi. Gençlerin terörist ilan edilip hedef gösterilmesi haksızlık ve ahlaksızlık.
İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesinden Başar'ın ihbar edilmesi çağrısı yapılmış, tepkiler üzerine bu tweet silinmişti.

DUVAR – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, laikliğin önemini anlatmaya çalışan gençlerin, terörist ilan edilip, hedef gösterilmesinin haksızlık olduğunu kaydetti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, “Barışçıl bir yöntemle laikliğin önemini anlatmaya çalışan gençlerimizin terörist ilan edilip hedef gösterilmesi haksızlık ve ahlaksızlıktır” dedi.

İstanbul Okmeydanı’nda bir grup arkadaşıyla birlikte dün kahvehaneleri dolaşarak laiklik için mücadele çağrısı yapan Halkevleri üyesi Ayşegül Başar gözaltına alınmıştı. Cumhuriyet gazetesi Başar’ın kurumlarında staj yaptığını ve gazeteye haberleriyle dışarıdan destek verdiğini açıklamıştı.