Başbakanlık: Sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili yasal süreç başladı

Başbakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, Reina saldırısının ardından "ayrımcılık içeren" paylaşımlarla ilgili yasal sürecin başlatıldığı belirtildi.

DUVAR – Yılbaşı gecesi, gece kulübü Reina’ya düzenlenen saldırıda 39 kişi hayatı kaybetti. Saldırının ardından sosyal medyada katliamı öven paylaşımlar tepki çekti.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Başbakanlık, kutuplaşmaya yol açabilecek bu tarz paylaşımların tehlikeli bir tuzak olduğunu belirtti. Konuyla ilgili yasal süreçlerin başlatıldığı kaydedilen açıklama şu şekilde:

 

“31 Aralık gecesi İstanbul’da meydana gelen menfur saldırı sonrası ne yazık ki, sosyal medyada birtakım ayrımcılık içeren paylaşımlara yer verildiği görülmektedir.

Değerler ve yaşam tarzları üzerinden yapılan eleştirilerin, kutuplaşmaya sevk edici paylaşımların teröre hizmet edeceği unutulmamalıdır.

Milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde, terör eylemlerini haklı gösterebilecek bu tür söylemler tehlikeli birer tuzaktır.

Beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde kurulan bu ucuz tuzaklara karşı vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir.

Ülkemizin ve milletimizin menfaatleriyle bağdaşmayan bu tür paylaşımlar aynı zamanda suç teşkil edebilecektir.

Halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek bu paylaşımları yapanlarla ilgili yasal süreçlerin başladığını kamuoyunun bilgisine sunarız.” (HABER MERKEZİ)