Suikastçinin dayılarına gözaltı

Rus elçi suikastinde yeni gözaltı... Saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın daha önce FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan dayısı olayla ilgili olarak tekrar gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Rus Büyükelçi Karlov'a suikast sonrası soruşturma başlatan polis, suikastçi Mevlüt Mert Altıntaş'ın Aydın'ın Söke İlçesi'nde oturan babası İsrafil, annesi Hamidiye ve kız kardeşi Seher Altıntaş'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi gözaltına aldı. Son olarak da daha önce biri FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıp bırakılan iki dayısı ve yengesi gözaltına alındı.

Soruşturması sürdüren polis, bu kez de FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılan American Turkish Academiy (ATA) Okulları'nın Kuşadası İlçesi'ndeki şubesinin müdürü dayısını gözaltına aldı. Gözaltına alınan bu kişilerin saldırganın dayısı Hüseyin Furuncu, dayısının eşi Sevinç Furuncu ve diğer dayısı Hasan Furuncu olduğu ifade edildi.

Böylelikle gözaltı sayısı 6'ya yükseldi. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüphelilerin sorgusunun sürdüğü bildirildi.

NÜFUS KAYDINI ALDIRMIŞ

Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın 2014 yılında İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulundan mezun olduğu, Altıntaş ailesinin 2 ay önce Söke’nin Çeltikçi Mahallesi’ne yerleştikleri öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında 2 gün resmi izne ayrılan Altıntaş’ın ise 1,5 ay önce nüfus kaydını Aydın’dan Ankara’ya aldırdığı ortaya çıktı.

EVİNDE ARAMA YAPILDI

Öte yandan Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin, saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın ev arkadaşı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Rus Büyükelçi Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli Altıntaş'ın Yenimahalle'deki evinde arama yapıldı. (HABER MERKEZİ)