Akın Öztürk'ün eski emir subayı gözaltında

Kayseri merkezli FETÖ operasyonunda haklarında gözaltı kararı verilen 79 kişi için bu sabah 11 ilde operasyon başlatıldı. Gözaltına alınanlar arasında üyesi FETÖ'den tutuklu Orgeneral Akın Öztürk’ün eski emir subayı da var.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerinin başlattığı operasyon, İstanbul, Ankara, Bursa, Elazığ, Yozgat, Konya, Bitlis, Adıyaman, Sakarya ve Aksaray’da da yürütülüyor. Operasyonda, aralarında FETÖ’nün Sosyal Güvenlik Kurumu sorumlusu ve bir noterin de bulunduğu 79 kişi için gözaltı işlemi yapılırken şüphelilerin ev ve işyerleri de aranıyor.

Bu arada 15 Temmuz darbe girişiminin sorumluları arasında yer aldığı gerekçesiyle tutuklanan eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Orgeneral Akın Öztürk’ün, Kayseri’de Tümgeneral rütbesiyle görev yaptığı sırada emir subaylığını yapan emekli astsubay A.Ü. de gözaltına alındı.

Emekli astsubay A.Ü.’nün darbe gecesi Akın Öztürk ile yaptığı görüşmeler nedeniyle Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alındığı belirtildi. (KAYSERİ/DHA)