Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanlığı ile görüştü

Eğitim sen yöneticileri, OHAL kararnamesiyle ihraç edilen öğretmenlerin görevlerine dönmesi için Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle görüştü.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Eğitim Sen yöneticileri, Milli Eğitim Bakanlığı yöneticileriyle görüştü. Görüşmede OHAL ilanından sonra çıkarılan kararnamelerle görevlerinden ihraç edilen öğretmenlerin durumu değerlendirildi. Eğitim Sen yöneticileri, ihraç edilen öğretmenlerin görevlerine iade edilmesini istedi.

Görüşmeye ilişkin Eğitim Sen'in internet sitesinde yapılan açıklamada "15 Temmuz sonrasında kamuda başlatılan cadı avı, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan on binlerce eğitim emekçisinin haksız ve hukuksuz şekilde ihraç edilmesini, açığa alınmasını ve sürgün edilmesini beraberinde getirdi denildi.

'ÖĞRENCİ  VE VELİLER DE MAĞDUR'

İhraçların ham öğretmenleri hem öğrencileri hem de velileri mağdur ettiği belirtilen açıklamada şöyle devam edildi: "İlk günden bugüne, yaşanan hukuksuzluklar karşısında Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle, parlamentodaki muhalefet partileriyle ve çeşitli demokratik kitle örgütleriyle her fırsatta eleştiri ve görüşlerimizi paylaştık. Başta üyelerimiz olmak üzere eğitim emekçilerinin ve öğrencilerin mağduriyetine, bir bütün olarak da eğitim hizmetinin aksamasına yol açan bu sürece son verilmesi talebimizi kamuoyuyla paylaştık. Bilinmelidir ki sendikamız Eğitim Sen, bu hukuksuzlukların son bulması, OHAL ve sonuçlarının ortadan kaldırılması için yürüttüğü mücadelesinde asla geri adım atmayacak, aksine önümüzdeki günlerde bu mücadeleyi büyütmeye yönelik adımlar atacaktır!"

BAKANLIĞA İLETİLEN MESAJ

Eğitim sen'in açıklamasında görüşmeye ilişkin şu bilgiler verildi: "Bugün Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle görüşme yapan heyetimiz, eğitim emekçilerine yaşatılan hukuksuzluğu ve mağduriyeti bir kez daha dile getirerek, Bakanlığı söz konusu hukuksuz uygulamaları hızla düzeltmeye davet etmiş, taleplerimiz doğrultusunda mücadele kararlılığımızı bir kez daha belirtmiştir." (HABER MERKEZİ)