40 metreden düşen işçi yaşamını yitirdi

Gaziantep'te 12 katlı binanın 11'inci katına ev eşyası taşımak için kurulan yük asansörü raydan çıktı. Asansördeki eşyayla birlikte yaklaşık 40 metreden zemine düşen taşıma firmasında çalışan işçi Mehmet Kızılbent yaşamını yitirdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Dünyada iş kazalarında en çok işçinin yaşamını yitirdiği ülkeler arasında yer alan Türkiye'de bugün de iş kazası can aldı. Gaziantep Bülbülzade Mahallesi'ndeki 12 katlı binanın 11'inci katına ev eşyası taşımak için apartmanın dışına kurulan yük asansörü raydan çıktı. Bu sırada eşyalarla birlikte asansörde bulunan firma çalışanı Mehmet Kızılbent yaklaşık 40 metre yükseklikten zemine düştü. Çevredekilerin ihbarıyla gelen sağlık görevlileri, kanlar içerisindeki Kızılbent'i ambulansla Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi acil servisine götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan Kızılbent, doktorların müdahalesine karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Ölümüyle yakınlarını yasa boğan ve 2 aylık evli olduğu belirtilen Kızılbent'in cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Kızılbent'in ölüm haberini alan yakınları, otopsi merkezi önünde sinir krizi geçirip gözyaşı döktü.

(GAZİANTEP-DHA)