'FG'ye yasak geldi!

Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı tarafından üç yıl önce Denizli Adliyesi'ne tahsis edilen dört aracın plakaları, 'FG' harfleri bulunduğu için söküldü. Uygulama Fethullah Gülen'i çağrıştırdığı için yapıldığı öğrenildi.

DUVAR – Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı tarafından 2013 yılında Denizli Adliyesi’ne adalet hizmetlerinde kullanılması için dört minibüs gönderildi. Harf grupları FG olan araçlar sadece kullanım için Denizli Adliyesi’ne tahsis edilirken, tasarrufların tümünün Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’na ait olduğu öğrenildi.

GEREKÇE: ‘GÜLEN’İ ÇAĞRIŞTIRIYOR’

Plakaları sökülen araçlar yeni plakalar tahsis edilinceye kadar Denizli Adliyesi önünde bekletilirken, uygulamanın Fethullah Gülen’i çağrıştıracak bir algıya izin verilmemesi için yapıldığı öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY soruşturmaları aralıksız sürdürülürken, uygulamanın örgütün bir numaralı zanlısı Fethullah Gülen’in adını çağrıştıracak bir algıya yol açmaması için yapıldığı öğrenildi. Adliye’nin otoparkında bekleyen araçların plakalarının değiştirilmesi işleminin tamamlanmasının ardından hizmet vermeye devam edeceği öğrenildi. Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, uygulama için Genel Müdürlük’ten bir talimat olmadığını belirtti. (DENİZLİ/DHA)