HDP'den Gaizantep açıklaması

HDP Gaziantep'teki saldırıyı kınadı. Tüm programlarını iptal eden Eş Genel Başkanlar Demirtaş ve Yüksekdağ, Gaziantep'e gidiyor.

DUVAR – HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 21-28 Ağustos tarihleri arasında yapmayı planladığı Güney Afrika programını Gaziantep’teki bombalı saldırı nedeniyle iptal etti. Demirtaş, bugün milletvekillerinden oluşan bir heyetle Gaziantep’e gidecek.

Halkların Demokratik Partisi Merkez Yürütme Kurulu, Gaziantep’teki saldırı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

“Gaziantep’teki insanlık düşmanı saldırıyı lanetliyoruz. Gaziantep’te Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi’ndeki partili üyelerimizin düğününe yönelik terör saldırısı sonucunda salonda bulunan çoğunluğu kadın ve çocuk çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirdi, çok sayıda yaralımız var. Acımız büyük. Bu saldırıyı yapanları, arkasındaki güçleri, zihniyeti en sert biçimde kınıyor ve lanetliyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve halkımıza başsağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Eş Genel Başkanlarımız ve milletvekillerimizden oluşan bir heyet Gaziantep’e gitmek üzere yola çıkmıştır.” (ANKARA/DHA)