'FETÖ'yle mücadele etti, FETÖ'den gözaltında'

FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul Üniversitesi'nde dün 62 kişi gözaltına alındı. Eğitim Sen'li Taylan Eren Yenilmez de gözaltına alınan akademisyenler arasında yer alıyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olan Taylan Eren Yenilmez'in akademisyen arkadaşı Burçak Gürsoy, Yenilmez'in hayatı boyunca FETÖ ile mücadele ettiğini söyleyerek, gözaltı kararına tepki gösterdi.

'ÜYE OLDUĞU TEK KURUM EĞİTİM SEN'

Akademisyen Taylan Eren Yenilmez'in dün sabah saatlerinde gözaltına alındığını söyleyen Burçak Gürsoy konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Taylan hoca hayatı boyunca FETÖ ile mücadele etmiş biri. Kesinlikle bu örgütle uzaktan yakından hiçbir ilgisi yok. FETÖ düşüncesine hep karşı çıkmış ve kendisi tamamıyla bu örgütün düşüncelerine zıt bir akademisyendir. Bu güne dek haksızlığa ve bu örgüte karşı mücadele vermekten hiç çekinmedi. Taylan'ın üye olduğu tek kurum Eğitim Sen. Hayatı boyunca FETÖ ile hiçbir bağı olmamış. Tüm bunlara rağmen FETÖ kapsamında gözaltına alındı. Bu kabul edilecek bir durum değil. Acil bir şekilde akademisyen arkadaşımızın serbest bırakılmasını istiyoruz."

FB_IMG_1471687889081